[354]

[18 May 2017]

(...)
Przerzucałam nocą kanały w telewizorze w poszukiwaniu jakiejś wartościowej wizji i fonii. Na przykład, filmu o katastrofie Hindenburga czy fabularyzowanej opowieści o produkcji mąki kukurydzianej...
Klik.
Wiadomości.
Klik.
Reklamy.
Klik.
Zombie kontra wampiry kontra Frankenstein kontra wilkołaki kontra kanibale kontra ludzie, którzy obgryzają paznokcie u stóp przy obiedzie...
Klik.
Reklamy.
Klik.
Kup komplet garnków kup krem pod oczy kup fontannę do salonu kup tysiąc kulek na mole. Drapaczka do pleców GRATIS! Kup kup kup!
Klik.
Wróż Gunther obnaży przed tobą twoją przyszłość za 4,99/min plus VAT.
Klik.
Goli ludzie w probówkach.
Kli...
Wróć.
GOLI LUDZIE bez pikseli?!
O rany! Faktycznie nudyści w probówkach!
- Norweeeeeeeeeeeeski – krzyknęłam. – Chonotu! Roswell to prawda. Kosmici przybyli na ziemię, pobrali próbki gatunku i robią na tych próbkach eksperymenty! I jeszcze przez przypadek jest live stream w naszej satelicie.
(Czasem, gdy na naszej satelicie usiądzie orzeł bielik albo dorodniejszy kruk to ona się obraca jak kogutek na wieży ratuszowej i przez tydzień odbieramy wiadomości z Istambułu. Na trzystu trzydziestu kanałach.)
Norweski przyszedł, rzucił okiem i powiedział, że to nie kosmici, tylko niemiecka TV tydzień temu wymyśliła taki nowy, szałowy i rewolucyjny format rozrywki.
Tłum ochotników włazi do szklanych rur i stopniowo na wizji eksponuje swoje drugorzędowe i trzeciorzędowe cechy płciowe. Najpierw do pasa, potem po szyję, a na końcu to nawet i twarz.
Ubrany uczestnik programu drogą eliminacji wybiera sobie spośród tychże ochotników partnera na ubraną (!) randkę, w stronę której odchodzą już wspólnie rozebrani (!).
- Norweski – powiedziałam, gdy minął mi szok pourazowy i gdy dysonans poznawczy udało mi się znów zagnieść w jedną gładką i homogeniczną kulkę swawolnej bezmyślności. – Myślę, że w takim razie widziałam już wszystko. Pora umierać!
Ale zaledwie chwilę później życie zweryfikowało moją pochopną opinię.
- Jestem panseksualistką – ujawniła uczestniczka programu i nim zdążyłam dobiec do Wikipedii wyjaśniła, że nie liczy się płeć, wiek, gatunek, ani nawet stan skupienia obiektu pożądania, liczy się wyłącznie uczucie.
- W takim razie teraz widziałam już wszystko! – rzuciłam hardo w twarz Wszechświatu, ale znów jak się okazało popełniłam falstart.
- Do programu zgłosiłam się, bo najbardziej cenię w ludziach... charakter. - wyznała uczestniczka, a ja natychmiast przełączyłam na przepowiednie wróża Gunthera .
Wiadomo, po co ryzykować, może i ten charakter dałoby się jakoś przebić?

(...)
I gdy wstałam rano myśląc, że widziałam już wszystko widziałam to okazało się, że jednak nie.
Ledwie skosztowałam porannej kawy, a oślepił mnie sygnał świetlny nadawany stroboskopem z podwórka.
Zanim dostałam ataku epilepsji,  zidentyfikowałam źródło.
Zła wiadomość jest taka, że to sąsiad z Drugiego Naprzeciwka ustawił sobie w ogródku uroczy wiatraczek ulepiony własnymi rękami z potłuczonych  lusterek.
Dobra wiadomość to ta, że słońce jednak odpaliło i działa. Dwadzieścia osiem w cieniu. Wiosna przeszła bokiem. Mamy od razu lato.
Zła wiadomosć to ta, że co mi po tym słońcu? Póki ten wiatraczek tam jest wkopany na siedem metrów w głąb gruntu to do zimy nie podniosę kuchennych żaluzji w obawie przed urazem neurologicznym.

(...)
Gdyśmy się ostatnio z naszpanią od Mastodontów zderzyły na trasie do placówki (ja szczęśliwie właśnie zdeponowałam dziecko, ona mniej szczęśliwie bieżyła by ponosić tego konsekwencje) tośmy się wymieniły informacjami. Ja o pogodzie, w skrócie, że beznadziejna. Ona, w skrócie, że Dynia uprawia na przerwach mezalians z Dawidkiem z klasy Oposów. Że Dawidek przychodzi po Dynię na każdej długiej przerwie i wspólnie idą na betonowo-cementowy spacerniak, gdzie oddają się rozmaitym rozrywkom.  I że absolutnie nie powinnam się niepokoić, bo Dawidek jest synem pana od wszelakich sztuk walki. Tych, co to Dynia je również pobiera i do których potrzebowała kija od szczotki.
Powiadam wam, słodycz zalała moje matczyne serce.
Młody ninja!
Syn pana od wszelakich sztuk walki!
Tego przystojnego pana, który od niechcenia, kantem dłoni, narąbie opału do kominka, a małym palcem u stopy obezwładni przestępcę wyrywającego staruszce torebkę.
O ileż to bardziej obiecująca partia niż szesnaście kilo metrowego Łukaszka, którego Dynia może nosić w torebce jak yorka!
I radowałam się tym romansem do ubiegłego czwartku, gdy po treningu Dynia przedstawiła mi Dawidka.
Metr wzrostu. Góra szesnaście kilo.
W tym formacie, w sztukach walki można go chyba wykorzystać wyłącznie do ciskania w przeciwnika.
Nabój do procy przeciw Goliatowi!
Z tego mi wynika, że w naszym domu też ceni się w ludziach charakter.

(...)
Tymczasem Biskwit, dzięki Szwabskim Kluseczkom,  rozwija się społecznie.
Nadzwyczajnie się rozwija.
Gdyby Obcy (TEN Obcy Ridleya) ewoluował społecznie tak szybko jak Biskwit to od tygodnia miałby już kartę do biblioteki miejskiej, a do tego  podpisany kredyt na mieszkanie w apartamentowcu oraz dyplom ukończenia (z wyróżnieniem) rocznego programu ‘Advanced Anger Management’.
- Nikola mnie popchnęła. Dwa razy – powiedział kilka dni temu Biskwit gdym go odbierała z placówki. Powiedział to jednak tonem wskazującym na to, że już zrobił sobie tabelkę w Excelu i analizuje trendy.
Przez kolejne dwa dni Nikola nie zaprzestała procederu, a wręcz zwiększyła częstotliwość.
Zanim zdążyłam wyrwać Nikoli serce, Biskwit wziął sprawy we własne ręce.
- Ale że co? – nie zrozumiałam, bo Biskwit pod wieszaczkiem tłumaczył mi pantomimą scenariusz tej konsumowanej na zimno zemsty. Wyglądało to tak, że wetknął sobie palec w nos, a po wyjęciu rysował nim kółka w powietrzu.
- Mnie się wydaje –Dynia, specjalistka w dziedzinie kontaktów z obcymi cywilizacjami, przetłumaczyła na ludzki – że Biskwit wetknął sobie ten palec w nos, a potem nim zamieszał w jogurcie Nikoli.
Biskwit nie potwierdził, ale niestety, również i nie zaprzeczył.
Uznałam, że nie będę drążyć tematu.
Grunt, że już podobno nie popycha.

©kaczka
20 comments on "[354]"
 1. Po pierwsze to tak: telewizja ciemna noca rzeczywiscie nadaje programy albo bardzo fajne (chodzi mi o te naprawde fajne) albo bardzo dziwne. Ale ludzi w próbówkach nie widzialam jeszcze :D A oni tam plywaja w jakiejs wodzie czy tak na sucho? Bo wyobrazilam to sobie wlasnie jak w Obcym (TYM Obcym) byla taka scena w laboratorium z nieudanymi eksperymentami na hybrydach czlowieka z obcym. I te hybrydy tam tak sobie wlasnie plywaly w wielkich próbówkach.

  Po drugie to tak: przemawia przeze mnie egoizm teraz z pewnoscia ;))) ale czy Dynia i Biskwit moglyby nie dorastac? Zostac, jak sa i cieszyc nas przygodami? Gotowa jestem w zamian regularnie dostarczac Pegazy!!!

  A po trzecie to tak: Gdybys kiedys jednak sie zdecydowala wyprodukowac ksiazke metoda kopiuj-wklej tresci z bloga (jeszcze zilustrowany rysunkami Dyni!!! omatkobosko!!!) to ja biore w ciemno!!!!!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Popieram drugi postulat Diabła. Z doświadczenia wiem, że dorastanie choć nie najgorsze to jest przereklamowane. Człowiek coraz więcej musi zrzędzić, żeby się już nie dzieci wyniosły na swoje a i tak go nikt nie bierze na serio.

   Delete
  2. Wpisuje sie na liste oczekujacych na format papierowy :)

   Delete
 2. Książkę, książkę! (słyszycie skandujacy tlum?) Eee... schodzę ze słońca. Tu tez zima zima lato
  Biskwit -Dzielna dziecina. I patrz, nie trzeba się uciekać do użycia sily fizycznej.
  Co do nocnych programów to ja jestem za radiem. Ostatnio zdarza mi sie słuchać do 2-3 w nocy (przy okazji własnoręcznego remontu).

  ReplyDelete
 3. O ile mnie pamięć nie myli, to na którymś z wczesnych etapów rozwoju homo sapiens pojawia się taki okres fascynacji miniaturyzacją: maluśkie laleczki w miniaturowych łóżeczkach pod mini kołderkami, ołóweczki, notesiki, samochodziki, itp. Może tym właśnie należałoby tłumaczyć zainteresowanie Dyni kompaktowymi oblubieńcami.
  ps.
  Przyłączam się do postulatu o niedorastaniu.
  pps.
  Wczoraj jednym okiem obejrzałam, a bardziej odsłuchałam, program o Nietzschem i teraz będę polować na powtórkę, bo jednak sporo uleciało. No ale to było w słoneczne południe, kiedy normalni ludzie gotują obiady, wychowują dzieci, albo robią coś równie pożytecznego, co koliduje.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Bo jak napisał wieszcz Przybora:

   Odrobina mężczyzny na co dzień
   mały męski akcencik czy ton.
   Odrobina mężczyzny na co dzień
   od przesytu ochroni złych stron.

   Delete
 4. Bardzo fajny ten cytat z Przybory.

  Ale ale ale - spieszę z info cokolwiek może nie w temacie, ale w końcu migawką była Dynia, Szkoła i Pani od M. Natknęłam się ostatnio na artykuł pod niebiosa wychwalający ogólne rozwojowe cechy Metody Fryburskiej. O ileż lepiej od skostniałych nauk według innych metodologii. Że cały świat w sumie mógłby skorzystać. Ale ponieważ cały świat tego jeszcze nie wie, to ciesz się (tak do przodu), jaka wspaniała przyszłość przed Dynią.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Trochę to brzmi jak eksperyment na ludziach.

   Delete
  2. No właśnie nie wiem :). Bo z jednej strony Folcajt :) i inne notatki Kaczki, a z drugiej ten artykuł był naprawdę entuzjastyczny:).

   Delete
  3. Czyż eksperymenty na ludziach nie mogą budzić entuzjazmu?

   Delete
 5. Dynia ewidentnie ma upodobania, może ojciec jak brzoza jej już wystarczy ;) Skup się lepiej na tym drewnie na opał.

  Oraz ojacie! Z tymi probówkami.
  Ale nie wierzę, no ni wierzę, że to nie jest przedruk z zagrmanicy.
  Ściśnięte pośladki, by na to nie wpadły. Czy jednak? O jacie!

  ReplyDelete
 6. Takie czasy nastali. I obawiam się, że to jeszcze nie wszystko ;-).

  Pomyślmy może jednak, jakie zastosowanie znajdzie młody i oszczędny w formie ninja.
  Ciekawe, kogo młody gniewny Biskwit wyhaczy :D. Boisz się już? :D

  ReplyDelete
 7. Kaczko, jak ja sie ciesze, ze moge Cie tu czytac i to zupelnie za darmo ;-))

  I podobniez jak kolezanki na samej gorze, w trakcie czytania pomyslalam wielokrotnie, ze chcialabym kaczkowa ksiazke blogowa.
  Juz nawet nie za darmo ;-)

  A wiadomosc o niemieckim show gdzies mi sie obila o uszy. I pomyslec, ze 20 lat temu szokowala nas "Randka w ciemno" ;-)

  arbuz b.d.

  ReplyDelete
 8. o ja Cie, to Wy w tych Niemczech naprawde jestescie bardzo zaawansowani z recyklingiem ! No, no, ten wiatraczek!

  ReplyDelete
 9. No się nie mogę zdecydowac, czy cię bardziej kocham, czy jednak bardziej mnie szlag trafia, rozumiesz, z czystej, chrześcijańskiej zawiści... za te słowa, za te sekstyrialdy obezwładniająco pozlepianych słów... nim zadecyduje, pozdrawiam soczyście.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Miało być 'sekstyliardy', ale pije już trzecia szklankę wina... dobre, sycylijskie.

   Delete
 10. Oo, Kaczko, ten program o golasach to ja widzialam w wersji brytyjskiej tu u nas w Stanach via polska telewizja internetowa. Zaiste, niewiele rzeczy jest stanie mnie zadziwic, a juz takie redtube to wiadomo, wciaz ta sama przewidywalna nuda, ale wtedy sama przylapalam sie na tym, ze siedze z otwartym otworem gebowym, no bo jak to, takie rzeczy?? legalnie?? w telewizji??!!

  ReplyDelete
 11. Chciałam coś napisać o gołych ludziach, ale Biskwit zbił wszystkie moje inne myśli - zemsta najlepiej smakuje na zimno i tu o zgrozo - dosłownie!
  Pozdrawiam :)

  ReplyDelete
 12. Aaaa nr.1 Sąsiedzi którzy świecą Ci to skąpym tekstyliem i gwałtem na grawitacji, to wiatraczkiem z lusterek.

  AAAAAaa nr.2 Refleksje telewizyjne. Bardzo rzadko zażywam, bo nie mam w domu od lat kilkunastu i jak się zetknę z tym zjawiskiem jestem zahipnotyzowana, po prostu nie mogę uwierzyć. Golasów w szkle laboratoryjnym nie wymyśliłabym nawet na mękach.

  Aaaaanr.3 ufne serce matki a absztyfikanci

  AAAAAaaa nr.4 czyli zemsta konsumowana przez Nikolę na zimno.

  AAAAjlowju.

  ReplyDelete
 13. U mnie:

  Klik.
  Reklama środków na depresję.
  Klik.
  Reklama środków na zaparcie.
  Klik.
  Trump.
  Klik.
  Reklama środka na zwiotczenie mięśnia męskiego.
  Klik.
  Reklama środka na suchość w ustach po środku na zwiotczenie.
  Klik.
  Trump.
  Klik.
  Reklama na myśli samobójcze po porażce środka na zaparcie.
  Klik.
  Reklama prywatnego ubezpieczenia na pokrycie powyższych dolegliwości.

  Klikam i czekam na nagość...

  ReplyDelete