ROBOTKA 2012

Bebe i Kaczka połączyły siły!
(Bebe w tym duecie jest 'ta utalentowana', kaczka... jest. :-)

Razem – Robótka z Nowym Sztandarem.

Ci, którzy z takim entuzjazmem pisali rok (O Kaczka! klik!), dwa lata temu (O! Wawrzyniec P. klik!), może już ostrzą stalówki i otwierają butelki inkaustu? Tym, którzy zajrzeli tu po raz pierwszy – WITAJCIE! [kawy? herbaty? pierniczka?] – należy się wyjaśnienie.

Jest ich pięćdziesięcioro.
Są dziewczyny, są chłopaki, są podlotki, są i siwi jak gołąbki.
 Dzieciaki-starszaki z Niegowa

Niepełnosprawni intelektualnie, często również niepełnosprawni fizycznie. Niejednokrotnie świadomi swej inności, odrzucenia, głęboko je przeżywający. W Niegowie – z różnych przyczyn znaleźli – swój Dom na resztę życia.
Takie dzieciaki-starszaki, które nigdy nie dorosną, nigdy tego domu nie opuszczą, zawsze będą potrzebować czyjejś opieki. Kochają ich tam, troszczą się o nich. Nieliczni mieszkańcy-szczęśliwcy mają jeszcze rodziców, bliskich lub dalszych krewnych, którzy o nich pamiętają, większość z różnych powodów już nie lub nigdy nie.

Im bliżej do świąt tym bardziej te dzieciaki-starszaki, każdy jeden, czekają na znak pamięci od świata.
Na kartkę z życzeniami.
Na list.
Na ciepłe, dobre, rodzinne słowa.
Na przyjaźń, akceptację, na przytulenie na odległość.
Na miłość ze znaczkiem pocztowym.

Nie, żeby jak to często bywa, dla wszystkich to samo i zbiorowo, z obawy, aby nikogo nieprzesadnie nie wyróżnić, nie sprawić przykrości, nie wywołać zazdrości. Otóż, tym razem chodzi właśnie o to, żeby wyróżnić, z tłumu wyłuskać,  żeby dotrzeć do konkretnej osoby, tę właśnie jedną dowartościować.
Po ubiegłorocznym entuzjazmie Piszących, wierzymy, że każdy z tej pięćdziesięcioosobowej gromadki zostanie i tym razem dowartościowany w nadmiarze, że dla nikogo nie zabraknie życzeń i nikogo zazdrość nie ściśnie. Zresztą zazdrość jakoś mniej tamtego świata się ima.

Dzieciaki-starszaki nie umieją czytać.
Wasze słowa czytać im będą opiekunowie.

Co życzyć?
Jechać prosto z serca. Zbyszek (patrz niżej) lubi reklamowe gazetki – życzyć o gazetkach, Michał (patrz niżej) uwielbia świnie – pisać o trzodzie. Choćby i częstochowskim rymem pisać (Wrażliwi literacko niech zamkną oczy. Będzie próbka):

Niech się Gabriella pod choinka rozaniella
Albo. 

Urszulo, śniegu kulo, niech ci zimą nie marzną nogi, gdy ciągnie od podłogi.

O sobie można napisać, zdjęcie wysłać, drobne dziateczki – jeśli są na stanie - do malowania portretów namówić. Gdy komuś słów brakuje, niech sięgnie po uniwersalne symbole. Czasem duże, czerwone serce na kartce wystarczy za wszystkie słowa.Ba! Kartkę można namalować samemu, szczególnie, gdy upodobania mieszkańców (patrz niżej) słabo mieszczą się w świątecznym kanonie [można mieć nie lada problem szukając kartki ze stajenką nawiedzaną przez konną jazdę piratów niosących w darze banany i karabin AK-47]. Ba! Kartkę, jak się okazuje, można wyskrapować (klik!)  z myślą o tych, którzy nie widzą (patrz niżej). Zaszaleć z fakturą, materiałem, piórkiem, sznurkiem, ekologicznym futrem renifera ciętym z metra.
W jedna kopertę można włożyć wiele kartek.

Jeśli ktoś czuje, że chciałby obdarować prezentem, niech obdarowuje.
To może być drobiazg, drobiażdżek, małostka i nicostka.
Dla nich to zawsze wielkie WOW!

Oby dało radę znowu, bo oni tam czekają jak nikt na świecie.
Transakcja jest wymienna.
Wy im życzenia, oni – radość, uśmiech, modlitwy.
Takie dobro zawsze wraca bumerangiem.
O czym zapewniają,
Bebe i kaczka--- Szczególiki ---

Czy trzeba się martwić, że wysyła się tylko do jednej osoby? 
Że może nie wszyscy dostaną, a inni będą zazdrościć? Liczymy, że odzew będzie tak entuzjastyczny, że życzenia dotrą do każdego. Dlatego i prośba, aby innych gorąco namawiać do słania. Żeby tych, co tak bardzo czekają, nie zawieść.

Czy można dołączyć swój adres? 
Można! Dziewczyny z Dwójki bardzo lubią rękami opiekunów odpisywać na listy.

Czy można powyższe kopiować, linkować, przesyłać dalej? 
Trzeba :-) Sztandar także.

ADRES: 

 
Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci w Niegowie
Rodzinka...
dla...
Wierzbowa 4
07-230 ZABRODZIE
MIESZKAŃCY (w nawiasie wiek):
 
RODZINKA II
Sylwia (32)
Agnieszka (20)
Marta (18)
Ania S. (25)
Urszula (45)
Ewelina (19)
Jadwiga (52)
Gosia (36)
Grażyna (43)
Maryla (43)
Joanna P. (18)
Halinka (30)
Barbara T. (59)
Gabriela (59)
Ania P. (25)

RODZINKA IV
Bożena (57)
Barbara M. (55)
Joanna P. (43)
Anna Sz. (32)

Jola (43) 
Ania N. (42)
Magda (16)
Aneta (30)

RODZINKA V

Karolina (13)
Malwina (27)
Agata (29)
Ilona (23)
Teresa W. (61)
Wiktoria (10)
Mateusz (19)

Ewa (23)

RODZINKA I
Janusz (52)

Seweryn (27) 
Arek (27) 
Rafał (22) 
Paweł (32)
 

RODZINKA III
Sylwester (40)
Paweł (31)
Przemysław (19)
Tomasz K. (37)
Wojciech (55) 

Wojtek Ty. (35)

RODZINKA VI
Jan B. (51)
Tomasz Cz. (40)
Adam D. (39)
Marcin (31)
Andrzej K. (61)
Zbigniew K. (64)
Stanisław K. (57)
Tadeusz K. (60)
Krystian (19)
Andrzej M. (43)
Zbigniew Sz. (49)
Michał (62)
Andrzej P. (47)
Stanisław W. (45)
Rafał S. (33)
Przemysław W. (28)

RODZINKA VII
Adam T. (52)
Jan Ś. (54)
Piotr D. (47)

Leszek (32) 

 
W DETALU:

RODZINKA II
Starsze panny lubią farbować siwe włosy, pijać razem herbatki i kawki pogryzając wafelki lub inne słodycze. Młodsze panny lubią to, co nastolatki.  Rok temu większość dam postanowiła przekłuć sobie uszy. Wszystkie lubią dekorować swoje pokoje...

Gabrysia – ‘starsza pani’ ucieszy ją kosmetyk, bardzo troskliwie opiekuje się małą Martą, zawsze spacerują sobie we dwie. 

Marta – słabo widzi i słabo słyszy, więc prezent powinien oddziaływać na zmysły.
Maryla – haftuje krzyżykami, składa bardziej skomplikowane puzzle (do 500 kawałków), lubi albumy na zdjęcia, ucieszy ją kosmetyk, korale. Strojnisia czasem przebiera się kila razy na dzień ;)
Jadwiga – konie (‘żywe’), marynarze i piraci, haftuje i maluje (konie, piratów i marynarzy), z nabożnym szacunkiem traktuje to, co dostaje w prezencie.
Gosia – rodzinkowa modelka i elegantka, od włosów, przez garderobę, po paznokietki we wzorek i kolorek, zawsze ma pod ręką notesik, by goście wpisali weń swoje adresy.  Lubi wyszywać (mulina, welna i różne wzory do wyszywania mile widziane).
Urszula  - jest niewidoma, nie chodzi, to jej nie przeszkadza ‘uczyć się’ kartek dotykiem, wystarczy jej opowiedzieć, co jest na karce, a rozpozna ją bezbłędnie wśród innych, jest skarbnicą wierszyków, uwielbia uczyć się ich na pamięć, na bank i na wieki zapamięta imiona i nazwiska nadawców kartek.
Ewelina  -  nie chodzi, ale na wózku przemieszcza się jak błyskawica. Największa gaduła w rodzince, przepada za muzyką, lubi ciastolinę i kolorowanki.
Ania S. – brunetka,  radosny duży skrzacik na wózku, lubi to co ‘dziewczyńskie’.
Ania P. – blondynka, o pięknych niebieskich oczach, podpatrzone, że bardzo lubi się przytulać i głaskać – coś do przytulania i głaskania?
Halinka – gdy pytać Halinkę, co chciałaby dostać od Mikołaja, albo na urodziny, zawsze odpowiada ‘nie wiem’ i wzrusza przy tym jednym zdrowym ramionkiem. Gdy pytać dalej – zarzuca łapkę na szyję pytającego i zgniata ją w uściskach. Ucieszy ją wszystko. Uwielbia banany i wszystko, co bananowe, zawsze ogląda dobranocki, więc zna się na bohaterach, no i lubi siadać na kolanach, co z roku na rok wychodzi Kaczce gorzej, ale jeszcze  dajemy radę... 
Basia – ‘starsza pani’ w rozmiarze L, ucieszy ją mydełko, pachnidło, czy inny kosmetyk, bluzka, sweterek w rozmiarze L?
Grażynka – chodzący uśmiech i chichocik, i Grażynkę ucieszy jakieś pachnidło lub inny kosmetyk.
Agnieszka  - dziewczynka, którą dom w Niegowie postawił na nogi, gdy tam trafiła – nie chodziła, po bardzo intensywnej rehabilitacji Agnieszka powstała z wózka. Aga to nastolatka – lubi muzykę, kolorowanki, wylepianki, to co 'dziewczyńskie'.
Sylwia – panna, którą uraduje coś do przytulenia, pogłaskania.
Joasia – nie wiadomo, ile obecnie  rozumie, jeszcze w podstawówce była zdrową dziewczynką, która nagle zapadła na chorobę, która powoli odbiera jej kontakt ze światem. Asia już nie mówi, nie chodzi, ma trudności z jedzeniem, prezent dla niej powinien stymulować zmysły: węch, dotyk, etc.

RODZINKA I
Janusz  -  to elegant z muchą przy koszuli (może mucha do kolekcji?), bardzo lubi muzykę i taniec.

Seweryn - przystojny brunet, lubi puzzle (60 lub 100 elementów) lub kolorowe książki z obrazkami
Arek - pulchny facet kochający jeść…lubi muzykę, przy której chętnie tańczy
Rafał - chłopiec z cechami autystycznymi – lubi piłkę lub kręcącego bąka
Paweł - blondynek z zespołem Downa, lubi klocki do składania (w rozmiarze Lego Duplo)
 

RODZINKA V
Agata i Malwina - nie są siostrami, ale wszyscy traktują je jak bliźniaczki, stąd często ubierają się jednakowo (łatwo je dzięki temu rozpoznać na zdjęciach na stronie domu), lubią pływać, brać udział w imprezach sportowych, kolorować i lepić. Ucieszy je ‘dziewczyńska’ biżuteria, np. bransoletki na gumce, koraliki, albo gatki w rozmiarze L lub skarpetki 33-35.
Wiktoria – maleńtas (146-152 cm), nie chodzi, dla niej lalki, misie i zabawki, dziecięca biżuteria, książka o grubych kartkach.

Karolina – bywa zazdrosna o Wiktorię :-), więc patrz wyżej, lubi grające zabawki.
Tereska – dobry duszek rodzinki, od lat opiekuje się, pomaga i troszczy o maluchy, ‘starsza pani’, szczuplasek, zawsze za wszystko wdzięczna i ze wszystkiego zadowolona, może pachnidło? inny kosmetyk?

Ewa - różne misie i maskotki oraz płyty z disco muzyką.
Mateusz - elegant jest porażony czterokończynowo ale lubi słuchać muzykę (biesiadna polska - tak żeby sobie również śpiewał)  i oglądać ciekawe filmu przyrodnicze.
Ilonka - książki, książki, książki, kolorowe i duże klocki, słodkości.

RODZINKA III
Wojciech – od lat dzielny opiekun maluchów w tej rodzince, chudek i sucharek, zawsze ogolony na gładko, może jakiś męski kosmetyk?

Wojtek Młodszy - ten kocha zegarki, radiomagnetofony i różne grające sprzęty
Paweł
ucieszy go już sama kartka, dla Pawła puzzle o dużych kawałkach, albo książka z obrazkami.
Tomek K. - lubi klocki, oglądać filmy - wesołe komedie - ma niesamowite poczucie humoru; lubi też grające sprzęty (jakiś telefon...)
Sylwester -
najbardziej lubi pomarańcze...ale i muzykę rozrywkową.
Przemysław - to nasz gimnazjalista- ciekawy film przyrodniczy lub kolorowa książka z du
żymi obrazkami. 
 

RODZINKA IV
Bożena – chudek, brunetka, przyozdabia się koralami i inną biżuterią, lubi szeroko pojęte babskie drobiazgi i ozdóbki.
Barbara M.  – dama sporych rozmiarów (XL?), na zdjęciach często w sznurze pereł, we włosach opaska – babskie drobiazgi i ozdóbki mile widziane.
Ania Sz.
panna nad pannami, lubi kosmetyki różnego rodzaju, nawet tusz do rzęs i cienie do powiek.
Asia P.  – dama sporych rozmiarów (XL?), ucieszy się jakimś babskim drobiazgiem, a także osprzętem do wyszywania (mulina, wełna, różne wzory itp.)

Jola - panna robiąca na szydełku, i jak na piękną pannę przystało lubiąca dbać o siebie i swój wygląd.
Ania N. - lubi nawlekać różne korale na kolorowe nitki (duże korale).
Magda - nastolatka lubiąca owocowe herbatki.
Aneta - ta kobietka lubi przytulanki.


RODZINKA VI
To rodzinka, w której jest wielu dżentelmenów w krawatach i muchach, co to i panie przepuszczą w drzwiach, i w rękę pocałują. Zawsze ogoleni, wypachnieni, w odprasowanych koszulach.

Wszyscy chłopcy i mężczyźni lubią męskie zapachy lub fajną muzykę oraz filmy.

Marcin – znany jako szalony Marcin :-), ma gadane, i śpiewane, buzia mu się nie zamyka. Jeśli nie mówi to znaczy, że śpiewa, a jak śpiewa to pieśni biesiadne, improwizuje koncerty od ręki, sam robi sobie konferansjerkę, sam układa teksty, sam gra na wyimaginowanych instrumentach, gdyby tak ktoś podarował mu mikrofon...Marcin lubi też sport  - wszystko co związane z piłką nożną - i ma tysiąc pomysłów na sekundę.
Zbyszek, Tadeusz i Stanisław – to bracia dżentelmeni w krawatach, witają gości, oprowadzają po domu i cmokają damy w ręce. Ucieszy ich wszystko, co doda im tego dżentelmeństwa oraz muzyka biesiadna.
Zbyszek Sz. – prawa ręka dyrekcji, dozoruje, nadzoruje, pilnuje, pomaga w gospodarstwie, interesują go różne techniczne gadżety od latarki po kosiarkę :-) Ma swój własny magnetofon, a w nim pieśni biesiadne.
Krystian - ma 158 wzrostu, ale jest taki troszkę grubiutki, wiec nosi rozmiar M. Lubi układać puzzle, oglądać książki z obrazkami i filmy dla dzieci.
Michał - Świnki! Prosięta. Michał tak je kocha, że odmówił partycypowania w życiu wiecznym, jeśli po tamtej stronie nie będzie chlewika z inwentarzem.

Andrzej K.- lubi zwierzęta: opiekuje się kozami i kotami Domu w Niegowie.  
Andrzej P. - pożeracz wszystkie co słodkie, tylko że ma nadwagę. A oprócz tego lubi książki z obrazkami- wyraźnymi i dużymi. A może jakiś album na zdjęcia? 
Staszek W.  - lubi rysować a więc kredki, długopisy i zeszyty lub blok, ewentualnie puzzle, np. 200 lub 500 elementów. 
Rafał - lubi sprzęty typu siekierka, śrubokr
ęty, czyli np. skrzynka majsterkowicza ale taka poważniejsza nie plastiki, gdyż Rafał sam w sobie jest poważnym mężczyzną.
Tomasz Cz. - to nasz podręczny komputer - pamięta wszystkie ważniejsze daty, wybiega też do przodu i podaje nam, kiedy będzie Boże Narodzenie lub Wielkanoc, i to konkretnie, jakiego dnia. Lubi słuchać muzyki (jest niewidomy).
Adam D. - to gość, który ciągle jest niezadowolony, więc zupełnie nie wiemy, co sprawiłoby mu radość. Nawet jak ma imieniny i dostaje różne prezenty, to i tak ma swoją filozofię na NIE. Może komuś uda się znaleźć kluczyk i do Adama?
Przemysław W. - lubi różne sprzęty elektroniczne, dobrą muzykę taneczną, ciekawe filmy - wojenne i przygodowe.

 
RODZINKA VII
Adam T. – miłośnik samolotów i samochodów, puzzli i książek o samolotach i samochodach.
Jan – rok dostał zielone światło na zgromadzenie świątecznego arsenału – karabin, pistolet, strzelba (byle atrapy :-)
Piotr – niskiego wzrostu (158 cm), postury chłopczyka, elegancik i pedancik, krawat?

Leszek - kocha kolorowe klocki w każdej ilości.
 
208 comments on "ROBOTKA 2012"
 1. ale się uśmiałam:)
  a np. zimne ognie mogą być? pistolet na kapiszony?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Byle ze stosowna adnotacja na przesylce :-) Tak, aby opiekunowie wiedzieli czego sie spodziewac :-)))

   Delete
 2. obejrzałam foty:))

  Jan - poznałam natychmiast, po pistolecie :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jan te pistolety podobniez rowniez pod poduszka :-)

   Delete
 3. Rozumiem, że trzeba zgłosić, kogo się wybrało z listy i co się szykuje?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Bedziemy jakos tam pewnie monitorowac, czy jest dla wszystkich choc po kartce i gdyby byla taka potrzeba damy znac... Rok temu i bez monitoringu :-) kazdemu dostalo sie w nadmiarze, a poniewaz starszaki nie umieja liczyc, kazdy z nich dostal, cytuje: 'MNOSTWO!' 'MYLION!' 'PIENC!' :-)))
   I szafa grala.

   Delete
 4. To bedą moje 3 Święta z Niegowem. Dzieciaki w klasie Młodej co roku dzielnie scrapują kartki :)

  ReplyDelete
 5. Wrzucam na profil prywatny, fanpage i działam.

  :*

  ReplyDelete
  Replies
  1. Z wyborem mam problem. Będą zatem drobiazgi, ale dla wszystkich. Nie wiem jeszcze jak to zrobię, ale zrobię. :)

   Delete
  2. Uprzedzam, ze to Herkulesowa Praca. Przed chwila skonczylam pakowanie i upychanie w paczke pierwszej transzy. A to nawet nie polowa :-)

   Delete
 6. Wrzucam na bloga, trzymam kciuki za jak największy odzew i zabieram się z Małą za produkcję kartek.

  ReplyDelete
 7. Trzymam kciuki, wezmę w tym udział na pewno! :) Bardzo pozytywna akcja :)
  W przypadku, kiedy chciałabym załączyć kartki i prezenty dla więcej niż jednej osoby, czy każdą kartkę+prezent wysyłać osobno, czy można w jednej przesyłce i załączyć liścik z rozpiską co dla kogo? :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mozna, oczywiscie, ze mozna :*

   Delete
  2. No to pójdzie ode mnie trochę ręcznie wykonanych prezentów i miłe kartki :)

   Delete
 8. ooooochy i achy!!!!!!!!!!!!! Jasne, że się przyłączę! A i rozniese po świecie!! :**

  ReplyDelete
 9. pieknie
  rozsyłam wszędzie gdzie można i zabieram się nad rozmyślaniem co komu:-)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Zapewniam, ze nie trzeba wszystkim, ale i nie powstrzymuje entuzjazmu :-)))

   Delete
 10. pięknie opisane i piękna akcja, chętnie się dołączę

  ReplyDelete
 11. Droga Kaczko!
  Bardzo chcę obdarować Joasię z II Rodzinki, nie mam ŻADNCYH doświadczeń z ludźmi niepełnosprawnymi, więc prosze trochę o pomoc, co to znaczy dokładniej "prezent dla niej powinien stymulować zmysły: węch, dotyk, etc." ?
  pozdrawiam
  Joanna z Hażlacha
  ps uwielbiam Twoje spojrzenie na świat :-)i na dodatek pieknie piszesz :-)

  ReplyDelete
  Replies
  1. jeśli mogę podpowiedzieć to my Joasi kupiliśmy pozytywkę i poduszkę z różnej fakturze, bardzo się jej podobało:-)

   Delete
 12. Dziekuje :*
  Najlepiej, tak mysle, isc, na przyklad tropem zabawek dla niemowlakow. Cos o roznej teksturze, zeby mogla poglaskac reka - szorstkie, gladkie, puszyste, etc. Cos wydajacego dzwiek po poruszeniu, nacisnieciu.
  Moze, to z innej beczki, olejek zapachowy, aby posmarowac jej rece jakims wyraznym zapachem?
  Moga byc tez chocby i cieple skarpety, bo Asia slabo sie rusza, a wiadomo przy ciaglym siedzeniu problemy z krazeniem.
  W przypadku Asi to troche tak jakby na sile budzic kogos ze snu, w ktory zapada. Byle delikatnie :-)))

  ReplyDelete
 13. Piękny pomysł, z chęcią się dołączę. Dobrze, że na tym świecie są tak dobrzy ludzie jak ty Kaczko:)
  Pozdrawiam!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dołączam się: Fajnie, że jest Kaczka!

   Delete
  2. O nie, nie! Kaczka tylko posredniczy. Dobrzy do szpiku kosci sa ci, ktorzy z takim entuzjazmem pisza i sla!
   :*

   Delete
 14. Dziękuję za przypomnienie, w tym roku także z wielką radością i ochotą wezmę udział w akcji. Ogłoszę to oczywiście na swoim blogu aby "robótka "poszła dalej w świat i zebrała jak największe grono życzliwych osób :)
  Pozdrawiam serdecznie

  ReplyDelete
  Replies
  1. Narodziła się nowa świecka tradycja! Ukochania!

   Delete
 15. Melduję, że paczka wysłana do:
  Rodzinka V
  - Ewa
  - Agata i Malwina
  Rodzinka IV
  - Ania Sz
  Rodzinka II
  Maryla
  Kartki z rymowankami i babskie drobiazgi, puzzle dla Marylki

  Akcja poszła w świat!

  ReplyDelete
 16. A czy liczą się tylko kartki ręcznie zrobione? Bo ja jestem z gatunku scrap-nieaktywnych labo scrapujących inaczej. Mogę wysłać kupną? Bo akcja bardzo mi się podoba!

  ReplyDelete
  Replies
  1. A skad! Nie dyskryminujemy kupnych kartek!
   Kupne slac!
   :*

   Delete
 17. Wyszukałam sobie równolatka i .... nie ma o nim potem ani słowa. Proszę o informację, co ucieszyłoby Tomasza K. z Rodzinki III?
  amrr

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tomek z III lubi kolcki, lubi ogldać filmy - wesołe komedie -ma niesamowite poczucie humoru; lubi też grajace sprzęty (jakiś telefon?) :*

   Delete
 18. Opisy docieraja z przerwami. Zaraz uderze do odpowiedniej instancji! :-)

  ReplyDelete
 19. Dzień dobry :-)
  Ja celowo się nie loguje (chociaż mogę...), ale ja chcę być anonimowa od początku do końca, więc pytanie - a czy ja mogę kartki podpisac "Mikołaj"? I nie podac adresu ani nic I czy mogę Mateuszowi wysłać filmy przyrodnicze i muzykę (ale jaką lubi?)? I czy wydziergane robótki do ubrania Rodzinkom sie przydadzą (swetry na przykład)?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Oczywiscie!
   Mozna sie podszyc pod Mikolaja.
   O Mateuszowe preferencje zapytam, a wydzierganki - na pewno! Szaliki? Czapki? Zawsze.
   :*

   Delete
  2. To proszę jeszcze zapytać czy filmy mają być na DVD czy na VHS. Mogę dołozyć odtwarzacz, jakby się przydał. Używany ale jary :-)

   Delete
  3. A i jeszcze - Maryla haftuje, tak? A czy chciałaby na przykład zestaw mulin i wzór (dużo mulin, bo duży wzór, ale moga być też mniejsze, na poduszki na przykład), kanwa też się znajdzie i igły czy co tam trzeba, tylko nie wiem czy chciałaby taki prezent... no i czy haftuje drobno czy raczej gobelinowe krzyzyki, bo moge posłać wełne do haftu i grubą kanwę... Proszę spytac :-)

   Delete
  4. Melduje, ze:

   Mateusz - muzyka biesiadna polska - tak żeby sobie również śpiewał.

   Maryla najbardziej lubi układać puzzle i sie stroić, czasem przebiera sie kila razy na dzień... :)

   Za to Małgosia z II lub Asia P. z IV rodzinki bardzo lubia bardzo wyszywać. One ucieszylyby sie z muliny, różnych wzorow i wełny.

   A filmy na DVD :)

   Delete
  5. Przyjęte.

   Te filmy hm... a w takim razie na DVD filmy z gatuku "różne" mogą być? Bo te przyrodnicze to na DVD niewiele jest, coś tam się znajdzie, ale maławo, natomiast na DVD są "różne"...

   Delete
  6. Kino familijne, Mikolaju. Jesli nie przyrodnicze to moze ze zwierzetami w rolach glownych?

   Delete
 20. wzruszylam sie okropnie.. napewno cos zrobie, chociaz pewnie to nie bedzie kartka bo nie potrafie jakos bardzo scrapowac.. ale postaram sie jakies drobne rzeczy uszyc z materialu lub filcu.. mam nadzieje ze chociaz troszke pieknych usmiechow moje rzeczy wywolaja na twarzyczkach.. aha i jeszcze jedn, nie doczytalam chyba albo nie ma, ale do kiedy termin wysylania? bo ja jak nie mam terminu to nie potrafie sie zogranizowac :P

  wspaniala akcja!!!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jak cudnie!
   Terminu nie ma. Mozna slac chocby zaraz, by uprzedzic ewentualne przeciazenia pocztowe zwiazane ze Swietami.

   Delete
 21. :) Wysyłałam kartki,ale teraz faktycznie jest czas na przygotowanie czegoś więcej! No i już mam co robić!:)
  A czy ktoś z podopiecznych lubi kotki?
  Mam piękne widokówki z kotkami mogę komplet podarować .
  Pozdrawiam wszystkich wysyłaczy:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hej Dora!

   Jesli koty to Andrzej K. z VI rodzinki. Opiekuje sie kozami (bo w Niegowie sa dwie kozy), a jak udoi mleko to karmi nim żyjace w gospodarstwie koty.

   Howk!

   Delete
  2. OK,dziękuję za odpowiedź:)))

   Delete
 22. Jestem lekko załamana, bo posiadam wprawdzie dwie ręce, ale obie lewe:( Obiecuję jednak coś wymyślić!
  Pomysł fantastyczny; dzięki Dziewczyny, że jesteście!

  ReplyDelete
 23. :-)))
  To tak jak kaczka!
  Cala rodzina nocami odrabiala moje zadania na ZPT.
  Jaka tortura dla Rodzonej Matki, ze musiala dziergac niechlujnie, aby przekret sie nie wydal.
  Marto, serce flamastrem i szafa gra. :-)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kaczko, mi w III klasie SP rodzony ojciec w ramach rzeczonego ZPT zbił z deseczek przepiękne sanki w rozmiarze mini. Niestety,nie zadbał o taki kamuflaż jak Twoja Matka Rodzona i sprawa się rypła:((
   Rozważam wypiek świątecznych ciasteczek - to umiem i to całkiem ładnie i smacznie. Mam nadzieję, że podopieczni nie są na diecie?

   Delete
  2. Momarta oszukuje! Pieczenie ciasteczek liczy się przecie do zadań manualnych! :* Piecz kobieto! Na tace! Arek z Rodzinki I ucieszy się na pewno :)

   p.s. Łączę się gronie dziergających-inaczej ;*

   Delete
 24. właśnie wczoraj mnie olśniło, że robótka już chyba jest ogłoszona!!! :) w tamtym roku brałam udział i w tym roku nie odpuszczę :) rozpuściłam już wici wśród znajomych i kilka osób się dołączy :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nie odpuszczaj :) Niech rośnie ta nasza nowa świecka tradycja!

   Delete
 25. Do kiedy można wysyłać kartki/paczuszki? :) I czy słodycze też mogą być?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Wysyłać to i nawet dzisiaj, aby uniknąć przedświątecznych korków pocztowych.
   Słodycze każdy lubi ;)

   Delete
 26. Wrzuciłam na bloga i idę myśleć, co włożyć do paczki :)

  ReplyDelete
 27. Kaczko, i jak - jest odzew w kwestii?
  (anonimowa)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Wlasnie przyszla odpowiedz.
   Przeczytam, dam znac wieczorem, dobrze?
   :*

   Delete
  2. ... Bebe wrzucila odpowiedz. Dzieki!

   Delete
 28. Poczytałam, obejrzałam zdjęcia z ubiegłego roku i się wzruszyłam. Wcześniej nie słyszałam o tej akcji, ale teraz wiem, że na pewno wyślę coś od siebie. Biorę się za myślenie.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Akcja powoli sie rozkrecala, najpierw wysilkiem Wawrzynca P., potem kaczki, a teraz poplynela uroda sztandaru Bebeluszka. Serce rosnie, ze przylacza sie coraz wiecej osob. I choc to nie kwestia rekordow, to kazda z tych kartek realnie przeklada sie na radosc i usmiech. Dlatego im nas wiecej...
   dziekujemy!

   Delete
 29. Czy jest ktoś tam taki, kto by się ucieszył z audiobooka, a przede wszystkim był w stanie go wysłuchać i zrozumieć? Nie wiem, czy wszyscy są tam niepełnosprawni intelektualnie, stąd pytanie?
  Będę myśleć komu co wysłać, tak się martwię, że ktoś zostanie bez niczego.
  Świetna akcja!

  ReplyDelete
 30. Jesli audiobook z literatura dziecieco-nastolatkowa to oczywiscie!
  Ewelina, Jadzia, Marylka, Asia P. (IV), Ula, Halinka, Ania S. ...
  lista dluga.
  Ewelina jest pierwsza, ktora przychodzi mi na mysl, bo jest uzalezniona od empetrojek...
  Chyba, ze chodzi o jakis konkretny tytul... prosze dac znac emailem (blogkaczki (at) gmail.com lub tutaj, a zapytam...
  :*

  ReplyDelete
 31. zajrzałam i dołączam się, dzieci projektują właśnie kartki, a ja szukam " drobiazgów" do paczki:)

  ReplyDelete
 32. Czy mogłabym dowiedzieć się,co oprócz herbatek owocowych chciałaby Magda z rodzinki IV? :)
  I coś o Andrzeju P. z rodzinki VI? Nie ma ani słowa o nim :(

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jeszcze ciepla odpowiedz: 'Magda jest dziewczynka z cechami autystycznymi, więc cokolwiek weżmie w rękę to za chwile tym rzuca, ale moze jakiś miły pluszak?
   A Andrzej P. to pożeracz wszystkie co słodkie, tylko że ma nadwagę. A oprócz tego lubi ksieżki z obrazkami- wyrażnymi i dużymi. A może jakis album na zdjecia?'

   Delete
 33. Piękna akcja, na pewno wyślę kartki! Czy kartkowa akcja odbywa się co roku? Nie słyszałam o niej wcześniej, ale jeśli tak, to już sobie zapiszę w przyszłorocznym kalendarzu, żeby za rok też pamiętać :).

  ReplyDelete
 34. Jesteście cudne ;o) już na blogu wstawiłam link do akcji, a że jesteśmy z Młodą plasytczne, zaraz bierzemy się o roboty. Może macie już wiedzę, kto jeszcze nic nie dostał, zaczniemy od tych osób, żeby nie powielać tych, którzy już dostali MYLYON PIENĆ :o)))

  ReplyDelete
  Replies
  1. W imieniu wlasnym i Bebe pasowieje od komplementu.
   Bebe prowadzi prowizoryczna liste, jak tylko zejdzie z gor, w ktore sie udala to podpowie :-)
   :*

   Delete
  2. Mozna tez, na przyklad,obstawic kartkami cala jedna rodzinke. Samemu lub do spolki z kims.
   Wtedy na pewno cala jedna grupka zostanie sprawiedliwie obsypana przyjaznia, sercem i domowym ciepelkiem.
   :-)

   Delete
  3. Ahoj! Chwilowo (na liście) najmniej popularne są rodzinki III i I. Jeśli chcecie mogę podać konkretne imiona. :*

   Delete
  4. Wiedziałam :o) Niniejszym oświadczam, że obsawiamy kartkami obie rodzinki. Imiona widać w notce, więc damy radę. 11 katrek, jak rozumiem :o)))

   Delete
  5. Zgadza się! Dopisuję was zatem do listy :*

   Delete
 35. ja też właśnie wystawiam link i też jestem ... plastyczna, więc mogę przesłać to i owo i nawet prace dzieci z mojego teatru. Czy można tak hurtowo a potem opiekunowie stosownie dopasują upominki i listy?? nie potrafię wybrać.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jesli trzeba, pomozemy wybrac!
   Mozna tedy: blogkaczki(at) gmail.com

   Delete
 36. Wiecie, Kaczko i Bebe, fajne z Was dziewczyny :)

  ReplyDelete
 37. Pokrasnialam :-)
  Bebe zejdzie z gor tez splonie rumiencem :)
  :*

  ReplyDelete
  Replies
  1. Czytam weekendowe komentarze na akord, i ryczę od samego rana. Fajni jesteście WY! Że tak ochoczo i z gestem! :*

   Delete
 38. Czy można przesłać słodycze?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Pewnie!
   Dziewczyny z Rodzinki II sa w wiekszosci dosc okraglutkie, wiec dla nich z umiarem, ale reszta ucieszy sie na pewno!
   :*

   Delete
  2. Upałów nie ma, to się w mikołajowym worku nie rozpuści ;)
   http://zuluska.blox.pl/2012/11/ROBOTKA-2012.html

   Delete
 39. Świetna akcja! Gratuluję dobrej roboty Dziewczyny!!
  Oczywiście włączam się z wielką przyjemnością i Młodą też angażuję manualnie:)
  Pozdrawiam!

  ReplyDelete
 40. Melduję, że przygotowałam przesyłki dla dwóch Andrzejów z Rodzinki VI, Gabrysi, Marty i Gosi z Rodzinki II, Barbary M z Rodzinki IV i Pawła z Rodzinki III :)

  ReplyDelete
 41. Witajcie!
  Podziwiam i z chęcią się dołączę! I od razu mam pytanie... Czy dla którejś z pięknych nastolatek przydałaby się prostownica do włosów? :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Magdo, piekne loki ma Ewelina. Niech prostuje :-)))
   :*

   Delete
 42. Pytanie moje dość skomplikowane: ile dziewczyn ma przekute uszy? Bo chciałabym wysłać kolczyki, a dla tych, które nie mają dziurek - bransoletki :) /ann

  ReplyDelete
 43. Zapytanie wyslane. Prosze o cierpliwosc :-) Na pewno Jadzia, Maryla, Gosia...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jadzia, Maryla, Gosia, Agnieszka, Ania...
   Razem dziesiec panien, probuje zidentyfikowac pozostale piec :-)

   Delete
  2. ... Tereska, Malwina i Agata z V rodzinki, oraz Bożena i Asia z IV
   :*

   Delete
  3. Dziękuję i zatem zaraz wybieram i na dniach wysyłam :) /ann

   Delete
  4. W tym ogólnym zestawieniu nie widzę żadnej Asi w rodzince IV, chyba wdarł się jakiś błąd... Proszę ewentualnie o odp w jakim jest wieku, żebym nie przesadziła :) /ann

   Delete
 44. witajcie, wspaniała inicjatywa:-) wreszcie wytyczne co można i komu:-)Oczywiście przekazuję dalej i sama postaram się coś wysłać:-)Dziękuję. Czy jest ktoś, o kim wiecie, że jak na razie nic się dla niego nie szykuje?

  ReplyDelete
 45. Zolinko, dzieki! Wedlug tabel i wykresow Bebe panie maja jakby wieksze powodzenie, ale ten wniosek opiera sie wylacznie na danych z komentarzy :-)

  ReplyDelete
  Replies
  1. no tak, paniom jakby łatwiej;-) ok to zabierzmy się za panów :-)

   Delete
  2. Na dziś: Rodzinka VII i I ma najmniej plusików na liście. A z pań: Ilona rodzinka V oraz Halinka i Ania P. z rodzinki II.

   Delete
  3. To ja mogę wysłać kartkę do Ilony. Czy można poprosić o info, co lubi, bo nie jest napisane powyżej?

   Delete
  4. Ilona lubi slodkosci i przytulanki. Glownie chyba jednak slodkosci :-)

   Delete
  5. dzięki, posyłam w poniedziałek

   Delete
 46. to ja sie pochwale, ze dzis dostalam od Nich kalendarz!!!! bardzo sie wzruszylam!

  ReplyDelete
 47. Dobry :) Kopnięta mailowo przez Zolinkę z chęcią przyłączę się do akcji. Na pewno przygotuję kilka kartek - postaram się, aby były "dotykalskie" i raczej dla panów ;) Z drobiazgów biżuteryjnych, czy dziewczynkom można wysłać kolczyki? Takie ręcznie robione, kolorowe, z koralików? Pytam, bo nie chcę wysłać czegoś, co mogło by być w jakiś sposób niebezpieczne (haczyk-bigiel, nieduży rozmiar). Jeszcze w tym tygodniu usiądę i zrobię kolorowe bransoletki :) Pozdrawiam!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dobry!
   Zolinka ma moc :) Kolczyki, jak najbardziej, w rodzince II rok temu większość dam postanowiła przekłuć sobie uszy.
   Ukoch!

   Delete
  2. Grzeczna Wirka:-) A tak serio, w opisie rodzinek brak Ilonki z V co dla Niej?

   Delete
  3. Dla Ilonki jakas slodkosc albo przytulalnosc :-)

   Delete
 48. Świetna akcja, przywraca wiarę w blogosferę i ludzi. Jednak potrafimy zrobić coś bezinteresownie :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Od trzech lat kaczka sobie smali piora w zarze dobroci w najbardziej luksusowym wydaniu :-)

   Delete
 49. Bardzo mi się podoba :) Ja uwielbiam tworzyć, a już brak mi ludzi do obdarowywania :) I podałam już na moim fb i gg...
  Pozdrawiam
  Agnieszka S.

  ReplyDelete
 50. Agnieszko, dzieki! :*
  Obdarowuj bez wahania :-)

  ReplyDelete
 51. jestescie niesamowici!!!!!!
  przylaczam sie do WAS!!!!

  ReplyDelete
 52. Kaczko, melduję, że przekabaciłam pewną grupę przedszkolaków do klejenia kartek :) i myślę, co tu jeszcze zbroić

  ReplyDelete
 53. Gdzieś mi zeżarło komentarz, a dam sobie łapkę odciąć, że go pisałam >>.<< Mniejsza z tym. Naprawdę, piękna akcja, gratuluję. To i liczne komentarze pod postem świadczą o tym, że na tym zuym, zepsutym świecie jest jeszcze sporo ludzi z sercem <3
  Kartki na pewno wyślę, a i może koleżanki namówię ;) Informacje wstawiam do siebie na bloga.
  Pozdrawiam!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aha i dziewczyny - nie macie czasem kodu html na sztandar? Wolałabym tak :)

   Delete
  2. Oj tak! Dziekujemy!
   A o kod zapytam Bebe- stworczynie sztandaru :-)

   Delete
  3. erm....a nie wystarczy po prostu prawym kliknąć w sztandar i skopiować położenie ("copy image location"), a u siebie wkleić?

   Delete
 54. Kaczko, ja mam takie pytanie, czy Wy dostajecie np. jakieś sygnały o tym, kto jeszcze nie dostał kartki/listu/prezentu? Albo, kto dostał?
  Bo my som z mężem już umówione na pisanie kartek, nawet 2 wina kupilim, żeby może trochę wenę przywołać i tylko mam taką myśl właśnie, że być może od razu słać do kogoś, o kim wiadomo, że jeczcze kartki nie dostał?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Panów obstawiajcie. Zwłaszcza tych z końca listy. A ze charakterni, to i weny wam nie zabraknie! Uściski!

   Delete
 55. Jeszcze bez sygnalow.
  Bebelutek sugeruje, zeby obstawiac panow, bo maja jakby mniejsze wziecie.
  I do Haliny-Balbiny wezcie i napiszcie, niech powzrusza ramionkiem ;-)

  ReplyDelete
 56. Dla zainteresowanych (w wolnej chwili wstawi sie do tekstu):
  'Sylwester najbardziej lubi pomarańcze...ale i muzykę rozrywkową. Przemysław to nasz gimnazjalista- ciekawy film przyrodniczy lub kolorowa książka z duzymi obrazkami. Rodzinka VI - Jan to facet, który lubi zwierzęta(to on sie zajmuje w rodzince papugami i pieskiem), lubi też fajne filmy; Tomasz to nasz podręczny komputer - pamieta wszystkie ważniejsze daty, wybiega też do przodu i podaje nam, kiedy będzie Boże Narodzenie lub Wielkanoc, i to konkretnie jakiego dnia. Lubi słuchać muzyki (jest niewidomy). Adam to gość, który ciagle jest niezadowolony, więc zupełnie nie wiem, co sprawiłoby mu radość. Nawet jak ma imieniny i dostaje różne prezenty, to i tak ma swoją filozofię na NIE. Tadeusz K, to brat Stanisława i Zbigniewa- też jak pozostali bracia lubi krawaty. Przemysław W. lubi różne sprzęty elektroniczne, lubi dobrą muzykę taneczną, lubi ciekawe filmy - wojenne i przygodowe.'

  ReplyDelete
 57. Będę! 3 rok z rzędu :) Dla mnie to chyba najfajniejszy moment w roku... kiedy wybieram kartki dla każdego, prezenty, pakowanie, wysyłanie... Spróbuje w tym roku zaangażować więcej osób w tą akcję!!!!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Wow! Medal za krzewienie tradycji! Prawda, że fajnie być świętym mikołajem? Chyba się przekwalifikuję. Pozdrawiamy!

   Delete
 58. A ja pierwszy raz,przez zupełny przypadek trafiłam i już wszystko gotowe,jutro maszeruję na pocztę, bo radość ogromna, że komuś buzia się uśmiechnie:)Anka

  ReplyDelete
 59. Tak miło taką dobroć i piękno dojrzeć i dziękuję za to :) Dołączam się:)

  ReplyDelete
 60. oja, oja, teraz dopiero doczytałam o panach. jak już 15 przesyłek dla pań spakowanych. trza będzie kleić dalej :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. O Szalona! Byle kleju wystarczylo!

   Delete
  2. no właśnie na wyczerpaniu jest :/

   Delete
  3. melduję, że propaganda się rozsiewa: http://art-piaskownica.blogspot.com/2012/12/mapka-kartkowa-i-akcja-specjalna-slemy.html

   Delete
  4. Dalejze! Bede cie obcalowywac! :-)

   Delete
 61. No, to już wiem, co będziemy robić przez kolejne dni Adwentu z moją Danuśką!- ciąć i kleić:) Dzięki za ten pomysł. Pozdrowienia najserdeczniejsze!

  ReplyDelete
 62. Melduję posłusznie, że wiadomość rozmnożona, paczka prawie gotowa. Trafiłam przez przypadek, oniemiałam i tak mi zostało. Nie zdarzyło mi się jeszcze czytać o czyimś nieszczęściu, ryczeć i uśmiechać się jednocześnie. Oj, oj... ;)

  ReplyDelete
 63. I to jest dodatkowy, rewelacyjny efekt uboczny Robotki. kaczka chodzi po nowoodkrytych blogach, a zagroda porasta pajeczyna i plesnia :-)))

  ReplyDelete
 64. Super sprawa... przyłączam się, umieściłam informację na swoim blogu i na FB :)

  ReplyDelete
 65. Czy są już jakieś statystki? Kto dostał, kto nie dostał, kto potrzebuje? Bo mogę napisać u siebie I bardzo proszę o dołączenie mnie do akcji na Wielkanoc. Mój blog stoi otworem :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Cudnie. Chwilowo znizka u Rodzinki VII, ale trendy zmieniaja sie codziennie :-)
   Cmok!

   Delete
 66. Kaczko Kaczko,
  a czy któraś z Pań jest w rozmiarze XXL? Mam piękną, wieczorową bluzkę w rozmiarze 44 :)

  Joanna

  ReplyDelete
 67. Jasne, pokazniejsze sa Basia i Asia P. z IV lub Maryla albo Gosia z II :*

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękuję ślicznie za odpowiedź :)

   Ale jeszcze jedno pytanie!
   Mam 3 paczuszki filmów :dwie na pewno są bardziej męskie, jedna może być bardziej babska.
   Chciałam zaadresować je na całą rodzinkę -
   pytanie tylko na którą? :)
   Jedną podpisałam na Rodzinkę VI

   Joanna

   Delete
  2. Z braku odpowiedzi wszystkie pójdą na Rodzinkę VI.
   Zgłaszam listy i prezenty dla :
   - Gosi, Maryli i Ani S. (Rodzinka II)
   - Barbary M i Bożeny (Rodzinka IV)
   - 2 paczuszki dla Rodzinki VI
   - jedna paczuszka dla Rodzinki II

   Joanna

   Delete
  3. Joanna, niech cie ozloci! Wybacz! Przegapilam pytanie.
   Wybrnelas rewelacyjnie. Tam jest najwiecej kinomaniakow!
   :*

   Delete
 68. O ja... kończę pakowanie... mam prawie dla wszystkich :) Ale dla tych co nie mam :( serce mnie ściska. Może jeszcze zdążę przed Świętami... a jak nie, to za rok... albo chociaż kartkę napiszę...
  U mnie trochę kupnych też jest :) i tam napisy po niemiecku, ale mam nadzieję, że dojdziecie co i do czego, a jakby co, służę pomocą :)
  Pozdrawiam
  Agnieszka S.

  ReplyDelete
  Replies
  1. No pewnie, ze moze byc rotacyjnie :) Za rok tez beda czekac!
   Napisy po niemiecku dodadza Robotce swiatowego charakteru! :*

   Delete
  2. Chociaż paczkę ślę z Polski, to całość pakowana i kompletowana w Niemczech :) więc charakter światowy jest! I jak będą czekać za rok, to ja bardzo chętnie! Teraz cały rok będę zbierać, tworzyć. Najpiękniejsze, że w pakowaniu pomagała mi moja Mama i już Was Wszystkich do serca wzięła :) Dzięki ogromne za to, że mogliśmy pobyć z Wami chociaż przez chwilę przy pakowaniu.
   P.S Dla Kaczki też coś siedzi w paczce :)
   Pozdrawiam
   Agnieszka S.

   Delete
  3. Ojejuniu! Do kaczki dotrze oplotkami, bo kaczka tez na uchodzstwie :* Ale sie upomne!
   Komitet dezorganizacyjny bardzo sie wzrusza, ze Robotka wciaga i uzaleznia! :-)

   Delete
 69. Postaram się dla całej rodzinki IV :)
  Czy mogę wszystkie prezenty wysłać w jednej paczce ?
  Oczywiście bym podpisała, który dla kogo :)

  I czy muszą być koniecznie robione ręcznie? nie mam takich zdolności.. ;/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Alez skad!
   Serce wazniejsze w kartce niz rece. Kazdy zyczy jak moze. Ja, na przyklad, jestem pewna, gdyby przymuszono mnie wykonac kartke recznie, ze najpierw wykrwawilabym sie pociawszy kartka papieru, a potem zakleila od wewnatrz w kopercie.
   Kompensuje malujac koslawe serca :)
   Oczywiscie, ze moze byc w jednej paczce!
   :*

   Delete
 70. Witajcie! Chętnie przyłączę się do Waszej pięknej akcji. Tylko proszę napiszcie, komu wysłać kartkę? Bo czytam i czytam i nie wiem...Chłopakom z rodzinki VII? Czy teraz ktoś inny bardziej potrzebuje?

  Dziękuję za odpowiedź!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Anonimie, cudnie!
   Nie mam zadnych swiezszych wiadomosci, wiec niech bedzie do ktoregos z Panow z rodzinki VII. Moze dla Adama z porcja samochodow i samolotow?

   Delete
  2. Super! Myślę, że znajdę coś, co ucieszy Adama:)

   Delete
  3. Kupiłam mały tor wyścigowy na 2 samochody. Myślę że to bedzie fajna zabawa dla chłopaków.

   Mam jeszcze takie pytanie. W sobotę będę najprawdopodobniej jechała trasą przy Niegowie i zastanawiam się, czy mogłabym sama dostarczyć ten drobiazg do domu? Czy ktoś mógłby odebrać ode mnie ten prezent? Jeśli to oczywiścię nie byłby problem...

   Delete
 71. Ilem mogła tylem wysłała:)

  Troszkę drobiazgów dla młodszych damulek panienek i kartki dla chłopaków, wpakowałam też ,,sezon na misia" dla Tomka i kolędy Zakopower dla Agnieszki,ale myślę,ze całe towarzystwo będzie sobie to słuchać i oglądać;)
  Pozdrawiam wszystkich wspaniałych wysyłaczy:)

  ReplyDelete
 72. rewelacyjna akcja!
  dość późno się na nią natknęłam bo dopiero wczoraj, ale już mam naszykowane 4 drobne prezenty: dla Uli z II, Tereski z V, Bożeny z IV i Piotra z VII. Kartki kupiłam, ale życzenia sama stworzyłam i nawet mi się zrymowały :)

  Pozdrawiam
  Aga

  ReplyDelete
 73. Dziś powędruje drobny upominek dla Urszuli z Rodzinki II :)
  Wrzuciłam informacje u siebie-wspaniała akcja :D

  Pozdrawiam serdecznie :*

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ula zapamieta na wieki, a za szerzenie wiesci - :* w oba poliki!

   Delete
 74. Hej!
  Mam pytanie dotyczące Marty z rodzinki II: może jeść słodycze? Mam już plan, tylko na razie leżę chora w łóżku i musi poczekać z realizacją ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Marta slodycze uwielbia. Wbrew diagnozom (slaby wzrok i sluch) wypatrzy je wszedzie. Nie moze jadac w nadmiarze, ale z okazji swiat - dyspensa :-)

   Delete
 75. Wysłaliśmy prezent dla p.Wojciecha z rodzinki III :) Wraz z kartką oczywiście :) Mała paczuszka,ale może się ucieszy :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. I to jak sie ucieszy! Czekajcie na fotorelacje! :*

   Delete
 76. A co z prezentami i kartkami urodzinowymi? Są gdzieś informacje na ten temat i daty urodzin?

  Pozdrawiam.

  ReplyDelete
 77. A co urodzinami? Można wysyłać kartki i upominki? Są gdzieś daty urodzin mieszkańców?
  Miło by było gdyby dostawali życzenia nie tylko raz w roku...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Bardzo milo!
   Sie tam obchodzi urodziny, albo 'jemieniny' (co tam ktoremu z mieszkancow bardziej pasuje)
   - z wielka pompa te okraglejsze, inaczej przez caly czerwiec panny z Dwojki jadlyby wylacznie ciastka i torty, ale kartki z zyczeniami - wiadomo - mile widziane przez caly rok.
   Zainteresowanych urodzinowo-jemieninowym 'patronatem' prosze o kontakt blogkaczki(at)gmail.com

   :*
   :*

   Delete
 78. Czy są jakieś aktualne informacje, kto został najmniej obdarowany? Mam kilka wyscrapowanych kartek i małych prezencików dla obojga płci.

  ReplyDelete
  Replies
  1. W takim razie dla chlopakow z Rodzinki III?
   :*

   Delete
 79. Zolinka melduje nadanie paczki dla: MichałaVI, WiktoriiV, MartyII, JanuszaI, HalinkiII i TomkaVI :-D

  ReplyDelete
 80. Witam. Jutro będę jechała trasą w stronę Niegowa. Zastanawiam się, czy możliwym byłoby aby upominek, który kupiłam podrzucić jutro do furtki domu? Czy jednak to zbyt problematyczne i lepiej wysłać Pocztą?
  Dziękuję za odpowiedź.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Upraszam o wybaczenie! Bez dostepu do sieci i przegapilam.
   Mozna ZAWSZE podjechac, zajrzec, podrzucic, ba! wejsc do srodka. Niegowiacy lubia gosci :-)

   Delete
 81. To ja tez chcę! Na fejsie udostępnione, na blogu pójdzie jutro, jak kartkę specjalną wyskrobię, a tymczasem - czy któraś z Pań jest w niedoborze prezentowym? Bo nei wiem kogo wybrać... i jeszcze mam pytanie. Szydełkuję i mam spory zapas włóczek - chętnie się podzielę z Asią P - ale te włóczki to nie całe motki, tylko na przykład pół, 3/4... czy takie coś można Wam dosłać? czy ktoś się nei poczuję urażony? I w ogóle jakieś inne materiały do rękodzieła - przydadzą się? Nie jako prezent o oczywiście, tylko dodatkowo?

  ReplyDelete
 82. Na fejsie swoim propaguję, nawet się udało wypromowac http://www.facebook.com/MiszelinaSobczak :D Na blogu jutro pójdzie, jak coś wyskrobię specjalnego :)
  pytanie mam jeszcze - czytałam że Asia P z rodzinki 4 szydełkuje - czy można - oprócz prezentu - przesłać włóczki ale nie nowe? w sensie chętnie się podzielę swoimi zapasami do dziergania, ale mam dużo takich motków napoczętych, tu połówka, tam 3/4. czy cos takiego nie obrazi? u mnie leży, a może tam dziewczyny wykorzystają - oczywiście nei jako prezent, ale dodatek? czy to ok?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mozna! Napoczetki i zaczetki zostana z pewnoscia wykorzystane! :*

   Delete
 83. wczoraj się meldowałam, że wysłałam i do kogo, możecie sprawdzić w spamie czy mnie tam nie ma;-)?

  ReplyDelete
  Replies
  1. To wina kaczki odcietej od sieci przez weekend! Zolinka JEST!

   Delete
 84. Nie wiem czy mój komentarz się zapisał, bo mi firefox jakiś błąd wypluł...

  ReplyDelete
 85. Witam, ode mnie dziś idą kartki ( z drobiazgami na Pań), dla: Wiktorii i Karoliny (v), Agnieszki i Ani S (II) oraz kartki dla Panów Michał (VI) i Adam (VII).

  ReplyDelete
 86. Nie za późno?Uszyłam książeczkę sensoryczną dla mojej córki, czas już przekazać dalej i królika handmade. Kogo to ucieszy? Książeczka dla słabowidzących, albo niewidomych będzie dobra chyba.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Znakomita! Nigdy nie jest za pozno :-)
   :*
   Ula bedzie piszczec z radosci.

   Delete
 87. Ja mam nadzieję, że paczka od nas dotarła :)
  Pozdrawiam
  Agnieszka Stolarczyk

  ReplyDelete
 88. Wiem, że czas mocno spóźniony - próbowałam przejrzec całość, ale się pogubiłam. Kto najbardziej jeszcze potrzebujący?

  ReplyDelete