ROBOTKA 2011

[21/06/2012]
Za dziewięć dni pewna panna kończy lat trzydzieści.
Na pewno ucieszy się z każdej kartki z życzeniami.
Najlepiej takiej z bananami :-)
Koordynaty tu:

Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci w Niegowie
Rodzinka II
dla Halinki
Wierzbowa 4
07-230 ZABRODZIE[25/01/2012]

Najświeższe.
Opiekunowie wzruszeni mówią, że prezenty przepiękne, a kartki... kartki pisane sercem.
Radości nie sposób opisać.
Panny Dwójczanki opowiadające w słuchawkę telefonu o kartkach i paczkach na bezdechu, zapowietrzone z przejęcia. [Jadzia załamana: ‘bo przecież tyle listów! tyle! a teraz  trzeba odpisać’. Maryla: ‘już przestań Jadzia, odpiszemy!’]
Adam z hangarem samolotów, Agata i Malwina w nowej biżuterii, Maryla w apaszkach,  Jasiek w nowych muchach, chlewik Michała, zabawki Wiktorii, kosmetyczno-odzieżowa hurtownia dla Elegantek.
Rozdzielanie trwało podobno trzy dni.
Radość ze świnek, radość z pistoletów (aż trzy!), radość z samolotów, radość z płyt z muzyką (te angielskie też dotarły), radość z korali, gatek, spinek, układanek... pisk, niekontrolowane emocje, gwar, wrzawa, niecierpliwość, wyczekiwanie, czy, aby na pewno i do mnie ktoś napisał, czy dla mnie też jest...
Jest.
Było.
Było dla każdego.
Nikomu nie zabrakło.
Wiedzą, że mają Przyjaciół.
Spora odpowiedzialność, bo od teraz już zawsze będa czekać.

Odpowiadając na najczęściej zadawane pytania:
Nie ma w Niegowie Zajączka na etacie, prezenty to przywilej Mikołaja. Nie traćmy jednak ducha, bo świąteczne, Wielkanocne życzenia w każdej ilości.
Ja w nasze włożę czekoladowe jajo.
:-)

_____________________________________________________________

Zdjęcia! Zdjęcia! Zdjęcia!

Jak Wam dziękować?
Żadne słowa nie oddadzą...


... za rok też piszemy, co? ;-)

***

REKLAMA NA FB klik kilk (dzięki! tuptup)

REKLAMUJĄ: klik, klik, klik, klik, klik, klik, klik, klik, klik, klik, klik, klik, klik, klik, klik (dzięki! dzięki!)


*** UWAGA UWAGA*** 
13/12/2011 Są braki w życzeniach dla Szóstkowiczów.
13/12/2011 Wielkie wydarzenie – Maryla, Basia, Asia P. (IV), Agata i Malwina odwiedziły salon kosmetyczny i mają kolczyki!
14/12/2011 Słowo o Michale (VI). Fatalne niedopatrzenie. Jak mogłam nie wspomnieć o Michale!
Świnki! Prosięta! Michał tak je kocha, że odmówił partycypowania w życiu wiecznym, jeśli po tamtej stronie nie będzie chlewika z inwentarzem. Kartka ze świątecznym prosięciem? 

15/12/2011 Na stronie nowe zdjęcia! 
19/12/2011 Z ostatniej chwili: P.T. Listonoszka z Niegowa nosi! i donosi, że powoli czuje te Święta w torbie i kręgosłupie! Już dla każdego jest po kartce, a dla niektórych po dwie, trzy...
A kaczka za kulisami zachwyca się pomysłami i szczodrością Ślących... 

20/12/11 W komentarzach poniżej Karo zdaje naoczną relację z dzisiejszej wizyty dyplomatycznej w Niegowie. Są paczki, są listy, listonosz nosi, Marcin kradnie serca! 
22/11/11  
Dobrych Świąt, Drodzy, Wielcy Sercem Nadawcy! 
Życzenia i podarki wciąż spływają. 
Zostaną rozdane, otworzone, odczytane w niedzielę.
Sprawozdanie z otwierania i czytania obowiązkowo nastąpi!
Zaglądajcie na stronę Niegowiaków!


30/11/11 Wiadomo, to nie kwestia bicia rekordów, ale ilość listów, kartek, paczek i paczuszek nadesłanych w tym roku zmiotła podobno ubiegłoroczne statystyki!
Brak jeszcze materiału fotograficznego, udokumentowanej radości Niegowiaków (otwieranie i czytanie przesunięto nieco w czasie, by dać szansę nadal spływającym życzeniom!), ale już wiadomo, że to dziewczyny z Rodzinki Drugiej najbardziej zasypała lawina życzeń. Podwójna to radość, bo nie dość, że to – nie da sie ukryć – moje/nasze tu panny ulubienice i faworytki, to jeszcze ta życzeniowa przewaga musi być dowodem, że w wyniku ubiegłorocznej edycji Robótki mają już one swoich oddanych przyjaciół. A oto przecież chodziło!
Robótka będzie wracać, choć, wierzę,  pewnego dnia okaże się zupełnie zbyteczna. Każdy z Niegowiaków znajdzie swojego przyjaciela/przyjaciół i wymiana dobra i radości odbywać się będzie poza zasięgiem sieci.
Kiełkują na marginesie pomysły Dobro Czyńcom... zatem kciuki zaplecione w precel, aby się przyjęły i przetrwały.
I ja niecierpliwie czekam na zdjęcia!
I nieśmiało proszę, pamiętajcie o tych Dzieciakach-Starszakach w nadchodzącym roku. Kartką z wakacji, kartką imieninową, kartką wielkanocną, kartką bez okazji...
Niech czują się akceptowani, a ich radość niech w Was bumerangiem!
Do siego!Dobro Czyńcy,
Przeszli, Bieżący i Przyszli,

Finał ubiegłorocznej Robótki przekroczył najśmielsze oczekiwania. Dziewczęta z Rodzinki Drugiej z Domu Pomocy Społecznej w Niegowie


ciągle jeszcze łapią się za głowy, wspominają, opowiadają, i wyciągają świąteczne, mocno 'zaczytane' kartki z szuflad, szafek i spod poduszek (sprawdziłam osobiście). Nadal każda z nich się upiera, że dostała najwięcej.
Wzruszające są echa tej radości i dobroci. Widziałam te świąteczne życzenia, piękne listy, podarunki. Niektórzy kontynuują to pisanie, pamiętają o urodzinach konkretnych dziewcząt, dzielą się z nimi swoimi radościami i smutkami, ślą zdjęcia, opowiadają o sobie. Przyjęli dziewczyny jak swoje. Podarowali cząstkę rodzinnego ciepła. Jak tu się nie wzruszać… Kartek było tak wiele, że dziewczęta spędziły całe świąteczne popołudnie na wspólnym czytaniu życzeń i otwieraniu prezentów. Kartki i prezenty przychodziły jeszcze długo po świętach.

Wiele osób pytało rok temu, dlaczego tylko jedna rodzinka, czemu nie objąć Robótką wszystkich mieszkańców domu w Niegowie? Gdy wystosowałam swój apel do najbliższych znajomych i przyjaciół, nie przypuszczałam, że znajdę wystarczającą ilość nadawców dla piętnastu panien z Rodzinki Drugiej, stąd i skupiłam się wyłącznie na nich. Je zresztą najlepiej znałam, z nimi od lat najpierw ja, teraz moja rodzina czuje się zaprzyjaźniona. Sukces ubiegłorocznego apelu (dzięki Wawrzyńcze za reklamę! Szacun!) pozwala mieć nadzieję, że można Robótką (zapewne ku rozpaczy miejscowego urzędu pocztowego) objąć wszystkich mieszkańców DPSu w Niegowie. W porozumieniu z opiekunami wytypowano zatem pięćdziesięcioosobową grupkę odbiorców. I dziewczęta i chłopaki w różnym wieku i o różnym stopniu intelektualnej i fizycznej niepełnosprawności.

Jaki jest cel tego masowego słania?
Mimo wszelkich starań najlepszy nawet dom pomocy społecznej nie zastąpi mieszkańcom rodziny. Wielu z nich, nie ma już nikogo, kto mógłby lub chciałby o nich pamiętać. Ta potrzeba bycia pamiętanym, dostrzeżonym, bycia dla kogoś ważnym odzywa się szczególnie przed Wigilią. Nie wiem, czy my zdrowi, możemy to sobie wyobrazić, ogarnąć doniosłość wydarzenia. Ktoś po czterdziestu, pięćdziesieciu latach pierwszy raz w życiu dostaje list z jego imieniem na kopercie... A co dopiero, gdy tych listów jest więcej niż jeden...

Co zrobić?
Wysłać pocztą świąteczne życzenia do konkretnej osoby.
Adresy dla ułatwienia znajdują się w załączonym PLIKU (albo na dole strony) . Ten plik trochę podstępnie, bo można (a nawet trzeba) go wydrukować i porozdawać pozostałe adresy swoim przyjaciołom, znajomym, kolegom z pracy, z biura, ze szkoły, uczelni, sąsiadom, etc. i ich namówić do pisania. Niech ślą!

Wiele osób się sumituje, że jak to tak słać do nieznanej osoby, cóż jej z tego przyjdzie, że dostanie takie życzenia skoro nawet czytać nie umie, co napisać, skoro się nie zna... Napisać z serca, w prostych slowach? Napisać o sobie? Dołączyć rodzinne zdjęcie? Zrymować częstochowski wierszyk z gatunku 'niech Mikołaj Maryli nieba przychyli, a dla Zbyszka ślepa kiszka'? Życzyć zdrowia? Narysować serce? Uśmiechniętą gębę? Treść kartek będą im odczytywać opiekunowie. Język symboli pozostaje uniwersalny.

Co z tego dla nadawcy?
Wiara, że ta nieopisana radość, którą wywoła swoją kartką wróci do niego zwielokrotniona.
Trwałe miejsce w wieczornych pacierzach mieszkańców.
Moja/nasza/ich wdzięczność.
Raczej niewiele.

Czy można?
Czy można wysłać prezent? - pewnie.
[Co wysłać? Drobiazg. Słodycze, kawki (starsze dziewczęta lubią celebrować wspólne pijanie kaw, herbat i płynnych czekolad), coś do przyozdobienia pokoju (ramkę do zdjęcia, poduszeczkę, kolorowy kocyk, obrazek), kosmetyk, przybory do włosów (gumki, wstążki, koraliki), materiały do rękodzieła (kanwy do haftu krzyżykowego z nadrukiem, malowanki, kredki, długopisy, flamastry), ciepłe skarpety, kapcie, zimową czapkę, kolorowe rajstopy, nauszniki, krawat, podkoszulkę... Dla ułatwienia w rogach nalepek z adresami widnieje wiek adresata. Na życzenie mogę podpowiedzieć, dowiedzieć się, co lubią poszczególni mieszkańcy. Bo, dla przykładu, Jadzia - konie (‘takie żywe’), Halina - banany, Marcin jest samozwańczym didżejem i jednoosobowym boysbandem, Wiktoria to  jeszcze maleńtas, zachwyci się zabawką...]

Czy można się martwić,  że wysyła się tylko do jednej osoby? Że może nie wszyscy dostaną, a inni będą zazdrościć? Liczymy, że odzew będzie tak entuzjastyczny, że życzenia dotrą do każdego. Dlatego i prośba, aby innych gorąco namawiać do słania. Żeby tych, co tak bardzo czekają, nie zawieść.

Czy można dołączyć swój adres? Można! Dziewczyny z Dwójki bardzo lubią rękami opiekunów odpisywać na listy.

Czy można powyższe kopiować, linkować, przesyłać dalej? Trzeba :-)


Z serca.
Dzięki.


Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci w Niegowie
Rodzinka...

dla...
Wierzbowa 4
07-230 ZABRODZIE


RODZINKA II
Sylwia (31)
Agnieszka (19)
Marta (17)
Ania S. (24)
Urszula (44)
Ewelina (18)
Jadwiga (51)
Gosia (35)
Grażyna (42)
Maryla (42)
Joanna P. (17)
Halinka (29)
Barbara T. (58)
Gabriela (58)
Ania P. (24)

RODZINKA IV
Bożena (56)
Barbara M. (54)
Joanna P. (42)
Anna Sz. (31)

RODZINKA V

Karolina (12)
Malwina (26)
Agata (28)
Ilona (22)
Teresa W. (60)
Wiktoria (9)
Mateusz (18)

RODZINKA I
Janusz (51)

RODZINKA III
Sylwester (39)
Paweł (30)
Przemysław (18)
Tomasz K. (36)
Wojciech (54)

RODZINKA VI
Jan B. (50)
Tomasz Cz. (39)
Adam D. (38)
Marcin (30)
Andrzej K. (60)
Zbigniew K. (63)
Stanisław K. (56)
Tadeusz K. (59)
Krystian (18)
Andrzej M. (42)
Zbigniew Sz. (48)
Michał (61)
Andrzej P. (46)
Stanisław W. (44)
Rafał S. (32)
Przemysław W. (27)

RODZINKA VII
Adam T. (51)
Jan Ś. (53)
Piotr D. (46)

W detalu

RODZINKA II
Starsze panny lubią farbować siwe włosy, pijać razem herbatki i kawki pogryzając wafelki lub inne słodycze. Młodsze panny lubią to, co nastolatki.  Wszystkie lubią dekorować swoje pokoje...

Gabrysia – ‘starsza pani’ ucieszy ją kosmetyk, bardzo troskliwie opiekuje się małą Martą, zawsze spacerują sobie we dwie. Marta – słabo widzi i słabo słyszy, więc prezent powinien oddziaływać na zmysły,
Maryla ‘ta, która rok temu łapała się za głowę’ – haftuje krzyżykami, składa bardziej skomplikowane puzzle (do 500 kawałków), lubi albumy na zdjęcia, ucieszy ją kosmetyk, korale,
Jadwiga – konie (‘żywe’), marynarze i piraci, haftuje i maluje (konie, piratów i marynarzy), z nabożnym szacunkiem traktuje to, co dostaje w prezencie,
Gosia – rodzinkowa modelka i elegantka,  od włosów, przez garderobę, po paznokietki we wzorek i kolorek, zawsze ma pod ręką notesik, by goście wpisali weń swoje adresy,
Urszula  - jest niewidoma, nie chodzi, to jej nie przeszkadza ‘uczyć się’ kartek dotykiem, wystarczy jej opowiedzieć, co jest na karce, a rozpozna ją bezbłędnie wśród innych,  jest skarbnicą wierszyków, uwielbia uczyć się ich na pamięć, na bank i na wieki zapamięta imiona i nazwiska nadawców kartek,
Ewelina  - w tym roku skończyła osiemnaście lat,  nie chodzi, ale na wózku przemieszcza się jak błyskawica, największa gadułka w rodzince, przepada za muzyką (zasłuchała w tym roku na amen już jedną empetrójkę, teraz zasłuchuje drugą), lubi ciastolinę i kolorowanki,
Ania S. – brunetka,  radosny duży skrzacik na wózku, lubi to co ‘dziewczyńskie’,
Ania P. – blondynka, o pięknych niebieskich oczach, podpatrzyłam, że bardzo lubi się przytulać i głaskać – coś do przytulania i głaskania?,
Halinka – gdy pytać Halinkę, co chciałaby dostać od Mikołaja, albo na urodziny, zawsze odpowiada ‘nie wiem’ i wzrusza przy tym jednym zdrowym ramionkiem, gdy pytać dalej – zarzuca łapkę na szyję pytającego i zgniata ją w uściskach. Ucieszy ją wszystko. Uwielbia banany i wszystko, co bananowe (łatwo ją rozpoznać na zdjęciu), zawsze ogląda dobranocki, więc zna się na bohaterach (stąd i kot Garfield), no i lubi siadać na kolanach, co z roku na rok wychodzi nam gorzej, ale jeszcze  dajemy radę...  Nie da się ukryć, Halina-Balbina jest moją ulubienicą.
Basia – ‘starsza pani’ w rozmiarze L, od Mikołaja bardzo chciała dostać parasolkę, ucieszy ją mydełko,  pachnidło, czy inny kosmetyk, bluzka, sweterek w rozmiarze L?
Grażynka – chodzący uśmiech i chichocik, i Grażynkę ucieszy jakieś pachnidło lub inny kosmetyk,
Agnieszka  - dziewczynka, którą dom w Niegowie postawił na nogi, gdy tam trafiła – nie chodziła, po bardzo intensywnej rehabilitacji Agnieszka powstała z wózka i pięknie dziś chodzi, Aga to nastolatka – lubi muzykę, kolorowanki, wylepianki, to co ‘dziewczyńskie’,
Sylwia – panna, którą uraduje coś do przytulenia, pogłaskania,
Joasia – nie wiadomo, ile obecnie  rozumie, jeszcze w podstawówce była zdrową dziewczynką, która nagle zapadła na chorobę, która powoli odbiera jej kontakt ze światem,  Asia już nie mówi, nie chodzi, ma trudności z jedzeniem, prezent dla niej powinien stymulować zmysły: węch, dotyk, etc.

RODZINKA I
Janusz  -  to elegant z muchą przy koszuli (może mucha do kolekcji?), bardzo lubi muzykę i taniec,

RODZINKA V
Agata i Malwina  - nie są siostrami, ale wszyscy traktują je jak bliżniaczki, stąd często ubierają się jednakowo (łatwo je dzięki temu rozpoznać na zdjęciach na stronie domu), lubią pływać, brać udział w imprezach sportowych, kolorować i lepić. Ucieszy je ‘dziewczyńska’ biżuteria, np. bransoletki na gumce, koraliki, albo gatki w rozmiarze L lub skarpetki 33-35,
Wiktoria – maleńtas (146-152 cm), nie chodzi, dla niej lalki, misie i zabawki, dziecięca biżuteria, książka o grubych kartkach,

Karolina – bywa zazdrosna o Wiktorię :-), więc patrz wyżej, lubi grające zabawki,
Tereska – dobry duszek rodzinki, od lat opiekuje się, pomaga i troszczy o maluchy, ‘starsza pani’, szczuplasek, zawsze za wszystko wdzięczna i ze wszystkiego zadowolona, może pachnidło? inny kosmetyk?

RODZINKA III
Wojtek – od lat dzielny opiekun maluchów w tej rodzince, chudek i sucharek, zawsze ogolony na gładko, może jakiś męski kosmetyk?
Paweł  - ucieszy go już sama kartka, dla Pawła puzzle o dużych kawałkach, albo książka z obrazkami,

RODZINKA IV
Ania Sz. - panna nad pannami, lubi kosmetyki różnego rodzaju, nawet tusz do rzęs i cienie do powiek...
Asia P.  – dama sporych rozmiarów (XL?), ucieszy się jakimś babskim drobiazgiem,

RODZINKA VI
To rodzinka, w której jest wielu dżentelmenów w krawatach i muchach, co to i panie przepuszczą w drzwiach, i w rękę pocałują. Zawsze ogoleni, wypachnieni, w odprasowanych koszulach.
Marcin – znany jako szalony Marcin :-), ma gadane, i śpiewane, buzia mu się nie zamyka, jeśli nie mówi to znaczy, że śpiewa, a jak śpiewa to pieśni biesiadne, improwizuje koncerty od ręki, sam robi sobie konferansjerkę, sam układa teksty, sam gra na wyimaginowanych instrumentach, gdyby tak ktoś podarował mu mikrofon...  Marcin lubi też sport i ma tysiąc pomysłów na sekundę.
Zbyszek, Tadeusz i Stanisław  – to bracia dżentelmeni w krawatach, witają gości, oprowadzają po domu i cmokają damy w ręce. Ucieszy ich wszystko, co doda im tego dżentelmeństwa oraz muzyka biesiadna,
Zbyszek Sz. – prawa ręka dyrekcji, dozoruje, nadzoruje, pilnuje, pomaga w gospodarstwie, interesują go różne techniczne gadżety od latarki po kosiarkę :-), ma swój własny magnetofon, a w nim pieśni biesiadne.
Krystian - ma 158 wzrostu, ale jest taki troszkę grubiutki, wiec nosi rozmiar M; lubi układać puzzle, oglądać książki z obrazkami i filmy dla dzieci.
Michał - Świnki! Prosięta. Michał tak je kocha, że odmówił partycypowania w życiu wiecznym, jeśli po tamtej stronie nie będzie chlewika z inwentarzem.


RODZINKA VII
Adam T. – miłośnik samolotów i samochodów, puzzli i książek o samolotach i samochodach,
Jan – dostał zielone światło na zgromadzenie świątecznego arsenału – karabin, pistolet, strzelba (byle atrapy :-)
Piotr – niskiego wzrostu (158 cm), postury chłopczyka, elegancik i pedancik, krawat?

94 comments on "ROBOTKA 2011"
 1. Jak zawsze chylę czoła i zastanawiam się skąd na wszystko bierzesz czas?
  Mam nadzieje ,ze moje wici zaowocują tak, jak w zeszłym roku:)

  ReplyDelete
 2. Dzieki! Dzieki!
  Jak to skad ten czas? Wiadomo! Z pociagu!:-)

  ReplyDelete
 3. Kaczko, czy można prosić PLIK w jakimś innym formacie? Ani w domu, ani w pracy otworzyć nie mogę...

  ReplyDelete
 4. wchodze w to :) znajomym tez dalam namiary :)

  ReplyDelete
 5. > Neinei: podejrzewalam, ze to jakis lewy program do przytraczania PLIKOW. Uspie Dynie i wieczorem wkleje adresy w tekst :-)
  > Anonim: :-)!

  ReplyDelete
 6. pytanko mam : ktora z /dziewczyn lub pan/ ma przeklute uszy? bo znalazlyby sie kolczyki srebrne- takie blyszczace nieuzywane......?

  ReplyDelete
 7. Przepytam. Stawialabym na Gosie Elegantke, ale sie upewnie :-)

  ReplyDelete
 8. wiadomo, że Ula dostanie namacalną kartkę z jednej i drugiej okazji:-))
  a nad Marylą nie panuję, chyba się rozkręciła na dobre!

  ReplyDelete
 9. Nie mialam watpliwosci :-) A Maryla... no slow mi brak! Dwojkowa Maryla probowala mi to wszystko opowiedziec na jednym wydechu :-)))

  ReplyDelete
 10. Kaczko kochana, komentarz umieściłam na blogu, a przy kolejnym poście umieszczę link do twojej akcji, aby trafiły tu do Ciebie osoby, które będa mogły pomóc! :)

  buziaki! :)

  /Ania

  ReplyDelete
 11. Ja poproszę trochę więcej niusów o Barbarze T. i Pawle (30). Poproszę na gazetowego maila. inessta@gazeta.pl Z góry dziękuję.

  ReplyDelete
 12. > Zielone Wzgorze: Aniu! Przeogromne dzieki. Do dzis pluje sobie w brode, ze przegapilam Twoje urodzinowe slanie!
  > Inessta: natychmiast udaje sie wypytywac! :-)

  ReplyDelete
 13. Poprosiłabym jakieś podpowiedzi na temat Ani Sz. i Wiktorii:)Chętnie coś wyślę!Mój mail szprutka@gmail.com

  ReplyDelete
 14. Niusy o Basi, Pawle, Ani i Wiktorii juz suna swiatlowodem :-)

  ReplyDelete
 15. ***Uaktualnienie*** Przeklute uszy maja Gosia i Agnieszka, ale jesli bedzie zapotrzebowanie to zorganizowana zostanie wyprawa do gabinetu kosmetycznego... :-)

  ReplyDelete
 16. ok:) dzieki za info o kolczykach :) pozdrawiam Gosia.

  ReplyDelete
 17. bardzo proszę o dokładniejsze info o Maryli z II rodzinki i o Gosi(35) też z II rodzinki. Mój mail to mamaewcia@wp.pl

  ReplyDelete
 18. a ja też mam pytanie, co można dać w prezencie np. rodzince VII, bo tu mam problem, a wydaje mi się że większość nastawia się na prezenty dla dziewczyn, ja chciałbym coś wysłać do chłopaków :) czy to zły pomysł??

  ReplyDelete
 19. A ja bym poprosiła o informacje o Halince i Agacie. :) marvitka@wp.pl

  ReplyDelete
 20. > 30-iles:to znakomity pomysl :-) Poprosze o wiadomosci u zrodla, bo o tych kawalerach niewiele wiem.
  > Makomt: poszlo!

  ReplyDelete
 21. Witam,
  przyszłam od Matkiod.
  Pozwoliłam sobie zapisać Rodzinkę IV.

  ReplyDelete
 22. > 30-iles: z pierwszej reki:
  Adam lubi samoloty. Książka o samolotach, bardzo łatwe puzzle do składania (samochodowe, lotnicze)?

  Jan to powazny mezczyzna. Ma slabosc do ... pistoletow. Opiekunowie nie sa zachwyceni :-), ale skoro Jan tak marzy o wlasnym arsenale to od swieta niech tam chlopak dostanie jakas atrape karabinu, chocby i z efektami dzwiekowymi... Ma bardzo slaby wzrok, wiec ksiazki i puzzle nie dla niego.

  Piotrek to pedancik i elegant, jest niziutki (158 cm), wyglada jak chlopaczek, więc może jakiś fajny krawat?

  > Beata: dziekuje! Panny z Czworki to tez osobowosci i charaktery, jedna w druga! :-)

  ReplyDelete
 23. a może można by utworzyć "wydarzenie" na facebooku? wtedy byłaby szansa na dotarcie do większej ilości osób. no i szanse na to, że ktoś mógłby niczego nie dostać by zmalały..

  ReplyDelete
 24. > tuptup: pomysl przedni, ale nie wiem, czy potrafie :-)

  ReplyDelete
 25. sama nigdy jeszcze żadnego nie utworzyłam, ale myślę, że nie jest to trudne. klikasz w "wydarzenia" i potem na górze się wyświetla "+ utwórz wydarzenie". potem pokazuje się kilka okienek do uzupełnienia (nazwa, szczegóły, data i czas). daj znać czy się udało - chętnie dołączę :)

  ReplyDelete
 26. świetnie byłoby też w tym wydarzeniu wrzucić zdjęcia osób i w opisie dodać kilka słów o tym co każda z nich lubi. wtedy prezenty mogłyby być strzałami w dziesiątkę. ale domyślam się, że to byłoby strasznie dużo roboty..

  ReplyDelete
 27. a ja o Janusza z jednoosobowej rodzinki I chce zapytac a Piotrkowi fajny krawat wysle :))pozdrawiam Gosia

  ReplyDelete
 28. kaczko, gdybyś nie miała absolutnie czasu na to wydarzenie na facebooku to daj znać. i powiedz czy dałabyś mi zielone światło na zrobienie tego. a zamiast zdjęć można zrobić po prostu pliki z imieniem, wiekiem i adresem.

  trzeba zrobić pospolite ruszenie :)

  ReplyDelete
 29. dzięki za podpowiedź :) i jutro zabieram się za szukanie :)

  ReplyDelete
 30. > tuptup: swiatlo najzielensze z mozliwych! Moge sprobowac jutro noca zebrac na pismie to, co wiem o poszczegolnych kartkobiorcach... kontakt mejlowy to blogkaczki(at)gmail.com
  > Gosia: o Janusza wypytam :-)
  > 30-iles: do uslug!

  ReplyDelete
 31. http://www.facebook.com/events/169521279813386/
  początek zrobiony! :) teraz tylko jeszcze trzeba wprowadzić nieco danych o rodzinkach :) i pozbierać ludzi :)

  ReplyDelete
 32. Świetna akcja. Chętnie się przyłączę. Poproszę jednak o więcej informacji o Zbigniewie K. z rodzinki VI i Ewelinie z rodzinki II

  ReplyDelete
 33. Czy można prosić o więcej informacji o Halince? :)

  ReplyDelete
 34. Dzieki, dzieki, pytania o Janusza, Zbyszka, Eweline i Halinke zostaly przekazane dalej...

  ReplyDelete
 35. a mogę prosić zbiorcze info o wszystkich ? to w pracy rozpropaguję:-) czyli co kto lubi na mail mredu@gazeta.pl albo ogólnie co możemy kupić czy kawy czy kredki itp.:-)

  ReplyDelete
 36. Intensywnie nad tym pracujemy :-) Informacje beda dostepne lada dzien!

  ReplyDelete
 37. OD nas firmowo dla każdego poleci drobiazg i kartka

  ReplyDelete
 38. Kartki wysłane, prosto z Warwickshire. Świątecznie zaaranżowane zdjęcia, takie... od serca.

  ReplyDelete
 39. Kartki z Warwickshire nadaja przedsiewzieciu miedzynarodowego rozmachu :-)))

  ReplyDelete
 40. Czy ta usmiechnieta dziewczynka na wozku w czerwono-zoltej sukience to Ania?

  ReplyDelete
 41. :)dzieki droga eliminacji i rozwiazania szarady ogladania zdjec trafilam :)))))Gosia.

  ReplyDelete
 42. Jakoś po linkach tu trafiłam i przekazałam Twój apel, posługując się zeszłorocznym hasłem Wawrzyńca.
  Pozdrawiam
  Skrzatka
  http://skrzatka.blogspot.com/2011/12/208-jest-robotka-do-zrobienia.html

  ReplyDelete
 43. trochę nie na temat:
  właśnie pod wpływem Twojej akcji odszukałam potrzebujących w mojej okolicy - mniejsza o szczegóły, bo nie chciałam się chwalić, tylko podziękować za impuls.
  Dziękuję więc ;D

  ReplyDelete
 44. Cudowna akcja z przyjemnością dołączę i już biegnę na swojego bloga z informacją :))) Super, że są tacy ludzie jak Ty i pomagają innym pomagać :)) Pozdrawiam

  ReplyDelete
 45. Jeszcze jedno czy mogłabym poprosić o Twojego meila mam kilka pytań :))

  ReplyDelete
 46. ja tez chce sie dolaczyc, czy mozesz mi napisac dla kogo nie ma zdeklarowanej kartki, prezentu- robisz zestawienie? boje sie ze kilka osob otrzyma kilka kartek a tos zadnej,napisz prosze na madziabarry@aol.com

  ReplyDelete
 47. Chciałabym zapytać, jaki rozmiar bluzeczek nosi 9letnia Wiktoria, i dowiedzieć się czegoś więcej o 18letnim Krystianie z VI rodzinki.

  ReplyDelete
 48. Ja chetnie dolacze! Czy masz listę osób dla których nikt nie zadeklarował wysłania kartki? Napisz proszę na madziabarry@aol.com

  ReplyDelete
 49. > TonyAlik: jak najbardziej na temat! fantastyczna wiadomosc! bo metaforycznych kartek do wysylania raczej nigdy nie zabraknie, a jak napisal mi jeden z P.T. Czytelnikow: jakim marnotrastwem byloby byc tylko dla siebie! (obieram to za motto Robotki :-) Jestem goraca zwolenniczka akcji malych, konkretnych, lokalnych. Jesli komus, kto przejdzie przez ta strone wpadnie do glowy pomysl, by zaprzyjaznic sie z domem dziecka, czy pomocy spolecznej, czy (tu prosze wstawic dowolne) po sasiedzku to bedzie to swietny efekt uboczny tej Robotki. Dobro potoczy sie jak sniegowa kula!
  > marzycielko: dziekuje, ale ja to tylko posrednik :-) zaslug zadnych w porownaniu z tymi, ktorzy tak entuzjastycznie wspieraja, reklamuja, podaja dalej, pisza kartki i chca darowac serce. email to blogkaczki(at)gmail.com
  > M.: zestawienia nie ma, bo Robotka nie daje sie wpisac w tabele :-) ktos mowi, ze napisze jedna kartke, a potem przynosi mi dwadziescia kolejnych :-) przezornie (telepatia!) zadalam dzis pytanie, czy aby dla kazdego jest choc po jednej... zaraz zerkne w poczte, moze jest odpowiedz?
  > paskudka: biegne pytac!

  I jeszcze raz bez konca: dziekuje!

  ReplyDelete
 50. ***UWAGA UWAGA*** Brakuje kartek dla chlopakow z Rodzinki VI (z wyjatkiem Zbyszkow). A chlopaki czekaja, oj czekaja :-)

  > paskudko: najswiezsze informacje: Krystian ma 158 wzrostu, ale jest taki troszkę grubiutki, wiec nosi rozmiar M; lubi układać puzzle, oglągąć książki z obrazkami i filmy dla dzieci. Wiktoria jest w rozmiarze 146 lub 152.

  ReplyDelete
 51. Dobra, to wysylam do Marcina i Tadeusza, czy plyty cd z koledami po ang to dobry pomysl? Maja gdzie posluchac?
  Serdecznosci!

  ReplyDelete
 52. Wszelkie plyty z muzyka to znakomity pomysl, bo tam wszyscy to melomani :-)

  ReplyDelete
 53. Coś z tym adresem nie gra, mój adres to anetta24@onet.eu

  ReplyDelete
 54. paczka zapakowana, jutro poczta i mam nadzieję, że do 24 grudnia dojdzie :)
  a informacyjnie poszło do:
  Drobiazgi:
  Sylwia II, Ewelina II, Ania P. II, Gosia II, Agnieszka II, Gabrysia II
  Bożenka IV
  Malwina V
  Teresa W. V
  Adam VII, Jan VII

  kartki:
  Janusz I,
  Paweł III, Tomek K. III
  Agata V, Malwina V
  Krystian VI, Rafał S. VI, Marcin VI, Zbyszek K. VI, Zbyszek Sz. VI, Andrzej M. VI, Michał VI
  Adam T VII, Janek S. VII, Piotr D. VII

  ReplyDelete
 55. Witaj,
  melduję wysłanie do dziewczyn z IV drobnych prezentów biżuteryjnych.
  Raz jeszcze dzięki za tę akcję. Pozdrawiam przedświątecznie.

  ReplyDelete
 56. > 30-iles, Beata: dziekuje, dziekuje, dziekuje, ta radosc wroci bumerangiem, obiecuje jakem kaczka!

  ReplyDelete
 57. Jadwiga, rodzinka II wysłane.
  Pozdrawiam, Ela.

  ReplyDelete
 58. Dziekuje w imieniu Wielbicielki Konnych Piratow z Marynarki :-)

  ReplyDelete
 59. Wyslane, dzis rano, mam nadzieje, ze dotrze prZed swietami!

  ReplyDelete
 60. ja wysyłam jutro do Krystiana z VI - moje córki tak wybrały,, drobiazgi, ale mam nadziej, że mu sie spodobają

  ReplyDelete
 61. Mam takie pytanie, czy to będzie nietakt, jak wyślę hurtem wszystko w jednej paczce (a w środku oczywiście będzie rozdzielone na prezenty dla poszczególnych osób), z dedykacją i karteczką.
  Czy chodzi o samo przyjście paczki czy wyciąganie z kartonu Św. Mikołaja też będzie frajdą? Nie mam po prostu tylu opakowań pocztowych stąd idea jednej paki...
  Dzięki za podpowiedź
  Kaśka

  ReplyDelete
 62. > M.: listonosz z Niegowa pewnie cieszy sie, ze hej! :-)))
  > Kocurek: podziekowania dla corek!
  > Kaska: jasne, ze mozna! Juz oni tam sobie z paczki powyjmuja. Nie ma problemu! :-)

  ReplyDelete
 63. no to jeszcze jedno pytanie: Czy zestaw książek do drugiej klasy (wesoła szkoła) - pusty (w sensie że nic nie wypełnione) może się przydać (nie jako prezent, ale w ogóle?)
  Dzięki za podpowiedź
  Kaśka

  ReplyDelete
 64. Trafiłam na Waszą stronę dzięki koleżance i jestem zachwycona. Od wczoraj w pracy szykujemy kartki z niespodziankami w środku.
  Latałam po całym mieście żeby znaleźć Jadwini konia do haftowania :)) Sprawiło mi to ogromną radość.
  Pozdrawiam z Wrocławia !

  ReplyDelete
 65. > Kaska: nawet jako prezent! w Niegowie jest filia szkoly. Dzieciaki uczeszczaja. Odbieraja swiadectwa i dyplomy. Na pewno, ktoremus z mniejszych sie przyda.
  > Anonimek: Jadzia sie od tego rozpeknie ze szczescia! Dziekuje!

  ReplyDelete
 66. I ja już mam prawie spakowane pudło:) udało mi się zdobyć ogrom babskich gadżetów głównie w kolorze różowym:))) mam nadzieję, że mnie tam opiekunowie nie przeklną na wieki wieków amen:)

  matka

  ReplyDelete
 67. Matko, co tam opiekunowie! Dziewczyny rozplyna sie ze szczescia :-)

  ReplyDelete
 68. Dzień Dobry, Paczki naszykowane, ale czuję niepokój, że jedni dostaną a inni nie, ja sobie zrobiłam tabelkę w excelu (taka mądra jestem) ale nie wiem jak to rozpowszechnić (bo już TAKA mądra nie jestem), żeby każdy "odhaczył" kogo obdarza prezentem. Czy jakoś można mailem to rozpowszechnić?
  Pozdrawiam
  Kaśka

  ReplyDelete
 69. > Kasia: nie martw sie, prosze, nie martw. Nie mam wplywu ani kontroli nad tym kto co i komu, sa tacy, ktorzy sla w tajemnicy, wiec nawet najlepsza tabelka tu nie pomoze. Szczodrosc i hojnosc w ubieglym roku przeszla moje wyobrazenia, wiec w ciemno puszczam sprawe na zywiol. Dziewczyny pewnie nie dostaly po tyle samo prezentow, ale do dzis kazda twierdzi, ze dostala najwiecej :-) Slodyczami dzielily sie z innymi mieszkancami, zapraszaly gosci na kawki i wszyscy byli zadowoleni...
  I tak sobie mysle, ze to nawet dobrze, ze te prezenty beda rozne, male, wieksze, dla jednego piec, a dla drugiego jeden (bo mysle, ze jednak po jednym statystycznie sie trafi). Tak jak w prawdziwej rodzinie, gdzie nie kazdy dostaje to samo pod choinke. A jesli niefortunnym zbiegiem okolicznosci, komus w tym roku absolutnie zabraknie prezentu to wyslalismy kilka ratunkowych bezimiennych, a nade wszystko nadrobimy wtedy w Wielkanoc lub urodziny. Pozdrawiam!

  ReplyDelete
 70. Kartki dla Stanisławów z rodzinki VI przygotowane-jutro wylatują :)
  Pozdrawiam i gratuluję pomysłu
  Julita z Poznania

  ReplyDelete
 71. Dziekuje! Caly splendor slacym! :-)

  ReplyDelete
 72. Przypadków nie ma-dziś trafiłam na stronkę. Do kogoś postaram się karteczkę wysłać.

  P.S. Byłam kiedyś wolontariuszką w DPS, i wiem, że nawet chwila rozmowy, wspólne wykonywanie kartek, wysłuchanie, gdy ludzie potrzebują się wygadać-dla nich znaczy bardzo wiele i daje radość.

  ReplyDelete
 73. Kaczko maila masz. Ważnego.

  ReplyDelete
 74. > Dorota: dziekuje! Tak wlasnie, tak tak. Potrzebne im sa te kontakty, nasza akceptacja wyrazana chocby przez te zyczenia. Najszczegolniej chyba tym, ktorzy niepelnosprawni w lzejszym stopniu sa tak bardzo swiadomi swojej innosci i bolesnie ja przezywaja.
  > Karo: padlam! z wrazenia sie hiperwentyluje! :-)

  ReplyDelete
 75. Wysłałam paczkę 2 tygodnie temu, jak mogę się dowiedzieć czy dotarła? Poprosiłam kogoś o jej przesłanie kurierem ale nie dostałam od niego żadnej informacji ani listu przewozowego.... Magda

  ReplyDelete
 76. Paczka wysłana do Zbyszka, Tadeusza i Stanisława z rodzinki VI i Ani SZ IV, Asi P IV, Tereski V Mam nadzieję, że dojdą na czas :))

  ReplyDelete
 77. > Marzycielka: Niech listonoszom z Niegowa torby lekkimi beda! :-)

  Gdzies tam miedzy wierszami dowiedzialam sie, ze dzis do Niegowa dotarla paczka od p. Krystyny K., o czym informuje pospiesznie.

  ReplyDelete
 78. paczek i listów jest dużo. byłam i widziałam:-) no i Marcin skradł moje serce:-)

  ReplyDelete
 79. a co z moją paczką? :) Magda

  ReplyDelete
 80. Ciagle czekam na donos w tej sprawie :-)

  ReplyDelete
 81. Zdjęcia są! fajnie popatrzeć na uśmiechnięte buźki

  ReplyDelete
 82. Niesamowite zdjęcia! Strasznie się wzruszyła, jak zobaczyłam tę moc prezentów i górę kartek, uśmiechy na twarzach. Takie akcje są cudowne, łzy same cisną się do oczu :)
  Natka

  ReplyDelete
 83. Dorga Kaczko! Do czego to doszło, żebym Kaczkę wyśledzić musiała z bebeluchowych statystyk! A u Kaczki strasznie fajnie jest! Lubiem i zostajem! Na akcję listową się spóźniłam, ale piszę się na następne! Bo Bebe jest miłośnik robienia paczek i poczty tradycyjnej. Nawet artystycznie chciała się tym zająć, więc może byśmy połączyły siły? Tymczasem ślę ukochania! Bebe

  ReplyDelete